Od 13.1. do 22.1. jsme uspořádali tři výukové kurzy pro 21 lyžařů, opět nás zastihla kalamita. To tu dlouho nebylo

Od 13.1. do 22.1. jsme uspořádali tři výukové kurzy pro 21 lyžařů, opět nás zastihla kalamita. To tu dlouho nebylo

Ve druhé polovině ledna jsme zrealizovali všechny plánované akce, byť nás opět počasí obdařilo desítkami centimetrů nového sněhu.

První akcí byl prodloužený víkend (13. – 17.1.), který měli zamluvený děti z ostravské ZŠ a MŠ Ukrajinská 19 a klienti ABAK – počítadlo o.s. V sobotu se vyplnila předpověď počasí, foukal silný vítr, tak jsme se rozhodli zůstat se všemi klienty na Duncanu. Během výuky ale místní vlek postihl technický defekt a výuku jsme v poledne předčasně ukončili. Následující dva dny jsme skupinu rozdělili a výuku rozdělili do dvou areálů – Špindlerův Mlýn a Duncan. Ve Špindlu lyžovali Jiří Ježek, Klára Káňová, Michal Kopecký, Dominik Prunner, Ondřej Šmatelka a Martin Vtípil. Na Duncanu se lyžování věnovali Karel Blažek z místní OA, Marek Horský a Jaroslav Teichmann, který se po čtyřech kurzech (čtyřech letech) konečně osamostatnil :-) . Na realizaci kurzu se podíleli instruktoři Centra Radka Bartoňová, Marek Dušek, Kateřina Dušková, Pavel Jakubec, Jindřich Kalivoda, Vlaďka Sirná, ostravští instruktoři Saša Gebauer, Honza Lorencovič a dobrovolníci Honza Bavor, Renáta Staňková, Marta Témová a Dagmar Vašíčková.

Další kurz 17. – 22.1. jsme byli z personálních důvodů nuceni zkrátit na třídenní kurz 17. – 20.1.). Zúčastnili se ho celkem tři monolyžaři – Radka Altmannová, Adéla Učňová a Martin Zach. Všichni monolyžaři se věnovali výuce na Duncanu a velkou radost nám udělala jedenáctiletá Adélka. Ta i přes svůj věk zvládla jízdu na monoski, i díky čerstvému sněhu poslední den výuky, s minimální asistencí instruktora. Kurz realizovali instruktoři Marek Dušek, Kateřina Dušková, Pavel Jakubec, Vlaďka Sirná a dobrovolnice Jitka Jakubcová.

Poslední akcí tohoto týdne byl víkendový kurz 20. – 22.1. Kurz jsme zrealizovali pro klienty Země lidí o.s. a další čtyři handicapované lyžaře. Žáci JÚS Praha (Barbora Čelanská, Jana Dlugošová, Zdeněk Hruška, Artur Hubl, Jakub Ungemann) a Martin Vtípil lyžovali se svými instruktory na biski ve Špindlerově Mlýnu, Vojta Fraje a Jana Veselá zůstali na Duncanu. Do Pece pod Sněžkou se na víkendové lyžování přemisťoval Tomáš Valíček. Víkendový kurz proběhl opět za vydatného sněžení a z Janský Lázní se začíná stávat zapadlé město :-) .