Od roku 2007 pořádáme MČR
a jediné mezinárodní závody
na území ČR

VÍCE INFO

Ve středu 11.3. skončilo v kanadské Panoramě Mistrovství světa v alpských disciplínách handicapovaných, kterého se zúčastnilo přes 100 lyžařů ze 30 zemí s tělesným či zrakovým handicapem.

Na MS byli nahlášeni z ČR tři sportovci. Jednalo se o dva sportovce s tělesným handicapem, Miroslava Lidinského (amputace dolní končetiny), Oldřicha Jelínka (vozíčkář) a zrakově postiženého lyžaře Patrika Hetmera s trasérem Miroslavem Máčalou. Monolyžař Oldřich Jelínek se ovšem zkraje sezóny na závodech v holandském Landgaafu vážně zranil a tím přišel o celou sezónu, včetně MS.

Na MS reprezentoval ČR a Středočeský kraj i náš sportovec Miroslav Lidinský, který za poslední dvě sezóny zaznamenal výrazný vzestup výkonnosti. Miroslav Lidinský je bývalý voják, veterán z Afganistánu, který má amputaci dolní končetiny a na závodech Mezinárodního paralympijského výboru (IPC) startuje v kategorii LW4. Mirek je člen Monoski teamu, tedy sportovec s tělesným handicapem, který se na závody připravuje pod vedením trenéra Jana Číháka v Centru handicapovaných lyžařů.

M. Lidinský se na MS účastnil obřího slalomu a slalomu speciál. V prvním závodě se Mirek umístil na 23. místě. Velký úspěch ovšem přišel ve slalomu speciál, který byl podle Mirka nejtěžším slalomem v jeho kariéře. Náročnou trať úspěšně zvládl, po prvním kole 15. místo ještě vylepšil a umístil se na skvělém 13. místě v celkovém pořadí z 32 startujících v kategorii "stojích lyžařů". Dosažený výsledek Miroslava Lidinského považujeme za obrovský úspěch nejen z hlediska sportovního. Mirek byl možná jediným sportovcem na MS, který se takto významného podniku zúčastnil bez svého servisního týmu. Vzhledem k finanční situaci jsme si nemohli dovolit vyslat s Mirkem trenéra nebo servismena. Výrazného úspěchu dosáhl na MS zrakově postižený lyžař Patrik Hetmer s trasérem Miroslavem Máčalou. V obřím slalomu obsadili krásné třetí místo.

Mirkovi bych rád touto cestou poděkoval za úspěšnou reprezentaci ČR, svého kraje i projektu Centra handicapovaných lyžařů. Hejtmanovi Středočeského kraje panu Ing. Miloši Paterovi, Svazu lyžařů ČR a dalším partnerům Centra bych rád poděkoval za finanční podporu, díky které jsme mohli zrealizovat jak přípravu, tak i samotnou účast Mirka na Mistrovství světa v Panoramě.