Od roku 2007 pořádáme MČR
a jediné mezinárodní závody
na území ČR

VÍCE INFO

Členové Monoski teamu se zúčastnili díky podpoře Svazu lyžařů ČR svých prvních závodů v letošní sezóně, které se stejně jako v předešlých letech konaly v holandském Landgraafu. Na závody se vydali pod vedením trenérky Kristy Halamičkové monolyžaři Pavel Bambousek (LW12-1), Pavel Dvořák (LW12-1) a „stojící“ lyžař Miroslav Lidinský (LW4). Závody se konají v kryté hale a jedou se zde pouze slalomy, vzhledem k délce trati, atypicky tříkolové. Loňský rok se na závodech v Landgraafu velice dařilo monolyžaři Pavlu Bambouskovi, který i letos potvrdil vzrůstající formu.

Do Landrgaafu jsme se vydali už v neděli 13.listopadu, pondělí jsme využili k tréninku a aklimatizaci. V úterý už byl na programu první závod v kategorii IPCAS, který byl pro naše sportovce spíše zahřívacím kolem. Landgraaf je jeden z mála závodů, před kterým probíhá zdravotní klasifikace sportovců. Zde jsou po důkladných prohlídkách od klasifikátorů zařazeni do příslušné kategorie podle typu handicapu, ze kterého se následně vypočítává koeficient pro jednotlivé závody.

Letos se IPCAS race zúčastnilo na 150 různě handicapovaných lyžařů. V kategorii stojících lyžařů se závodů účastnilo 45 sportovců a Mirek Lidinský obsadil 14.místo. V kategorii „sedících“ (monoski) se do závodů zapojilo 33 monolyžařů a Pavel Bambousek obsadil 14. místo, Pavel Dvořák 22. místo. Druhý den IPCASu obsadil Mirek Lidinský 17. místo ze 48 sportovců, monolyžaři Pavel Bambousek 8. a Pavel Dvořák 12. místo ze 32 startujících.

Po IPCAS race následoval Evropský pohár (17.-18.11.), kterého se zúčastnili Pavel Bambousek a Mirek Lidinský. EP se velice povedl Pavlu Bambouskovi, který ve čtvrtek zajel skvělé 7.místo mezi monolyžaři a připsal si prvních 36 bodů do žebříčku EP. Trať Pavlovi sedla, výhodu určitě měl i v tom, že druhé a třetí kolo stavěla naše trenérka Krista Halamičková. Nejlepšího času (a zisku 100,77 IPCAS bodů) dosáhl Pavel poslední den závodů, kdy obsadil 10. místo a připsal si dalších 26 bodů do žebříčku EP. Tímto časem splnil ve slalomu kritérium IPC pro účast na světových pohárech. Mirek potvrdil svou dobrou formu a mezi stojícími lyžaři obsadil ve čtvrtečním závodě 16. místo, v pátečním závodě zajel svůj nejlepší čas a obsadil celkové 15. místo se ziskem 166,35 IPCAS bodů.

V prosinci čeká naše sportovce poslední letošní kemp a účast na třech závodech na Pitztale. Následně se už budou sportovci připravovat v domácích podmínkách na MS 2017, které se bude konat i italském Tarvisiu koncem ledna.

výsledky IPCAS: SL 15.11.SL 16.11.

výsledky EC: SL 17.11.SL 18.11.