Od roku 2007 pořádáme MČR
a jediné mezinárodní závody
na území ČR

VÍCE INFO

V Rokytnici nad Jizerou jsme 4. – 5.3.2017 zrealizovali mezinárodní závody International Paralympic Committee (IPC) v kategorii IPCAS.

Původní předpoklad, účast 25 sportovců, se nám nepodařilo s ohledem na počasí a termínovou listinu IPC bohužel naplnit. Dva týdny před konáním závodů přišla do Krkonoš letošní první obleva. Vydatný déšť a předpověď počasí zřejmě odradila i tři týmy, které se nakonec rozhodli závodů neúčastnit. Některé týmy se vydali na šňůru závodů Světového poháru (Japonsko, Korea). Zvažovali jsme i variantu zrušení závodů, ale to s ohledem na zrušení závodů z klimatických důvodů minulý rok by nebylo z našeho pohledu šťastné řešení.

Na IPCAS závody se nakonec přihlásilo 19 sportovců ze šesti zemí. Závody pro nás připravil Spartak Rokytnice, za což řediteli závodu P. Setunskému a dalším pořadatelům ze Spartaku děkujeme. Především sobotní závod jsme zrealizovali díky malému počtu startujících. Počasí bylo krásné, takřka letní... Ve stínu bylo sice “jen“ 11°C, ale na sluníčku byla teplota okolo 20°C. Bohužel před prvním kolem obřího slalomu se zranil rumunský monolyžař Florin Mandru a mezinárodní závody pro něj předčasně skončili. Díky malému počtu startujících jsme v sobotu mohli zrealizovat závody v obřím slalomu. Druhé kolo bylo na hraně regulérnosti a větší počet sportovců by závodům rozhodně neprospěl. V neděli byl na pořadu slalom speciál, který jsme absolvovali na podobných sněhových podmínkách, ale nakonec jsme závody úspěšně zrealizovali.

Roli favoritů v jednotlivých závodech potvrdili v kategorii zrakově postižených Noemi Ristau (B2) s trasérem Lucienem Gerkauem z Německa, mezi monolyžaři dominoval Pavel Bambousek. Velmi slušných výsledků dosáhli v kategorii zrakově postižených v současné době na mateřské dovolené Anna Pešková (Kulíšková) s trasérkou Michaelou Hubáčovou, která se na závodních svazích objevila po 5ti letech a Tadeáš Kříž (B3) s trasérem Radimem Nevrlým, který je do budoucna velkým příslibem české reprezentace. Na Pavlu Bambouskovi a Miroslavu Lidinském byl vidět respekt ze sněhových podmínek a volnější tempo, které neodpovídá jejich současné výkonnosti. Vzhledem k tomu, že byl jejich cíl nezranit se, tak mise byla splněna. Naši reprezentanti se totiž 7.března přesouvají do korejského Pchjongčchangu na finále Světového poháru, který se koná v dějišti příští zimní paralympiády.

Děkujeme našim partnerům a dárcům za podporu MČR 2017. Mezi důležité partnery patří SLČR, Královehradecký kraj, Nadace ČEZ, ČEPS, a.s., EXI1, Nadace Preciosa a Vinařství Vajbar.

Foto Jan Mudra: GS, SL

Foto Jiří Martínek: GS a SL