Czech Dutch English German Polish Russian

Image 1 title

Image 1 title

Image 2 title

type your text for second image here

Image 2 title

Image 3 title

type your text for third image here

Image 3 title

Image 4 title

type your text for 4th image here

Image 4 title

Image 5 title

type your text for 5th image here

Image 5 title

V Čechách zatím nemáme možnost nic realizovat, proto jsme se vydali do Rakouska. V Leogangu se Petr Novotný zúčastnil Evropského poháru

 

V Čechách se lyžařská sezóna asi ani nerozjede, tak alespoň sportovní program realizujeme dle možností. Tedy spíše, kdo je zdravotně fit a může vycestovat. Na injury list IPC jsme zapsali Pavla Bambouska a Petra Drahoše, Mirek Lidinský v aktuální situaci nemůže cestovat a Přemek Liška nemá možnost od prosince trénovat. V průběhu podzimu jsme se domluvili na spolupráci s Petrem Novotným, což je lyžař pro kategorii tělesně postižených/stojící. Petr se před dvěma lety zúčastnil z iniciativy Tomáše Vaverky mezinárodních závodů, které pořádáme v Rokytnici nad Jizerou a po delší odmlce se rozhodl vyzkoušet závody na okruhy IPC.

První plán jsme měli v lednu, kdy se ve švýcarském Veysonnaz vedle Evropského poháru konala i zdravotní klasifikace. Klasifikace se z důvodu administrativní chyby nezúčastnil, proto jsme zvolili náhradní možnost Evropský pohár v Abtenau. EP v Abtenau ale na poslední chvíli pořadatel z klimatických důvodů zrušil a IPC velmi rychle do kalendáře zařadilo Evropský pohár v Leogangu 11. - 12.2.2021, na který navazoval Světový pohár ve stejném středisku. Epidemiologická situace a nové nařízení vlády ČR nám ale původní záměr zkazila povinnou pětidenní karanténou po příjezdu z Rakouska zpět do ČR, takže jsme zvolili variantu úspornější a Petr se zúčastnil pouze Evropského poháru. Před závody jsme využili možnosti oficiálního tréninku (9. - 10.2.) a celkem náš tým v Rakousku strávil pět dní. Pro Petra to byly první velké závody v životě a postupně se zapojil do obřího slalomu a slalomu speciál. V obřím slalomu obsadil celkové 16. místo, ve slalomu dojel na 12. místě. 

Copyright © 2021 Centrum handicapovaných lyžařů o.s.. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.