MEZINÁRODNÍ
ZÁVODY
Aktuální termíny
SPORTOVNÍ
SKUPINA
Aktuální termíny
Výukové
kurzy
Aktuální termíny

Centrum handicapovaných lyžařů

Centrum handicapovaných lyžařů je ojedinělý projekt,
který je zaměřen na komplexní lyžování tělesně postižených
bez rozdílu věku či svazové příslušnosti.

 

Hlavní oblasti naši činnosti jsou:

Výukové
kurzy

Pro širokou veřejnost pořádáme výukové lyžařské
kurzy

VÍCE INFO

Sportovní
skupina

Připravujeme hlavně
reprezentanty ČR na
mezinárodní závody

VÍCE INFO

Pořádání
závodů

Od roku 2007 pořádáme MČR
a jediné mezinárodní závody
na území ČR

VÍCE INFO

 

Centrum handicapovaných lyžařů, z.s. hledá pro zimní sezónu 2018/2019 nové instruktory a dobrovolníky do svého týmu. Jedná se o realizaci výukových lyžařských kurzů pro tělesně postižené, které realizujeme ve Špindlerově Mlýnu, Janských Lázních a Peci pod Sněžkou.
 
Náplň práce: výuka lyžování tělesně postižených různých věkových skupin i typů handicapu (od malých dětí až po seniory). Výuku realizujeme prostřednictvím kompenzačních pomůcek monoski a biski.

Forma spolupráce – dobrovolnictví: je určena pro ty, kteří nemají nebo nechtějí absolvovat licenční kurz „Instruktor monoski“. Výuku tedy realizuješ na bázi dobrovolnictví – dobrovolníkům hradíme ubytování, stravu (formou polopenze) a cestovné do Krkonoš (proplácíme jízdenky nebo hradíme příspěvky na dopravu vlastním automobilem). Za výuku nedostaneš finanční odměnu (v případě, že se domluvíme na delší spolupráci, tak s tebou uzavřeme DPP od 150,-Kč/h), to znamená, že ti postačí proškolovací kurz, za který nic neplatíš.

Forma zaměstnání: je určeno pro instruktory, kteří vlastní licenci „ Instruktor monoski“ (akreditace MŠMT). S instruktory uzavíráme dohodu o provedení práce (DPP) nebo lze zaměstnat na základě živnostenského listu. Odměna za vykonanou práci se pohybuje v rozmezí 150 – 250 Kč/hodina podle typu klienta.

Pracovní doba: průměrně 4 – 5 hodin denně. Výuka s klientem probíhá buď v rámci víkendového kurzu (výuka probíhá sobota – neděle) nebo týdenního kurzu (výuka probíhá pondělí – pátek). Klienta vedeš na svahu po celou dobu jeho pobytu na horách.

Ubytování: je zařízeno v místě realizace projektu a plně hrazeno námi. Ubytován jsi na 3 – 4 lůžkovém pokoji s vlastním sociálním zázemím a kuchyňkou.

Stravování: k dispozici je plně vybavená kuchyňka. Každý instruktor či dobrovolník má zajištěnu polopenzi v janskolázeňských restauracích (Sanssouci, Stříbrný pramen).

Oblečení a lyže: pro výuku ti půjčíme naše lyže, v případě dlouhodobé spolupráce tě vybavíme i oblečením.

Skipas: na výuku máš skipas zajištěný zdarma.

Materiál: našim instruktorům a dobrovolníkům nabízíme využití řady slev, hlavně na lyžařské vybavení – HEAD, Bergans, Sensor a další.

 

Ukázku z realizace výukových kurzů, fotky a další info o minulé sezóně najdete ZDE

Back to Top