Ve dnech 16. – 19.2 2015 se trojice český hendikepovaných reprezentantů v Alpském lyžování účastní Evropského poháru v Italské Sella Nevea, který je posledním zkouškou před nastávajícím Mistrovstvím světa v kanadské Panoramě. Čeští reprezentanti přijeli na závody bojovat o medaile se světovou špičkou a to hned ve dvou kategoriích. Závodů se účastní Miroslav Lidinský, Pavel Bambousek a Pavel Dvořák (sedící). Doprovází a asistuje jim trenéra Jan Číhák. Přepravu na závody nám opakovaně zajistil Mercedes-Benz Česká republika s.r.o., za což velmi děkujeme pánům Hoškovi a Zátkovi.

V pondělním programu naši reprezentanti absolvovali dvoukolový Slalom speciál. Závod se jel na červené sjezdové trati, která byla velice dobře připravena. Trať byla tvrdá, ledová, místy s poměrně velkým sklonem a obsahovala 46 bran. Počasí bylo jasné a slunečné. V Kategorii stojících obsadil první místo ze světové špičky Matthias Lanzinger (AUT). Miroslav Lidinský obsadil místo 12. V kategorii sedících se nejlépe s náročnou tratí vypořádal Frederic Francois (FRA). Pavel Bambousek a Pavel Dvořák bohužel závod nedokončili.

Na úterním programu byl pro závodníky připraven Obří slalom. Trať byla stejně kvalitně připravena, jako den předchozí a svoji kvalitu si udržela až do konce finále Evropského poháru a IPCAS závodů. Obří slalom obsahoval 31 bran. Závodníci se v Obřím slalomu museli vypořádat s velice obtížnými pasážemi, které přecházeli z rychlých do velice technických. V kategorii stojících vyhrál Markus Salcher (AUT). V kategorii sedících se nejlépe umístil Roman Rabl (AUT). Lidinský, Bambousek a Dvořák bohužel závod nedokončili.

Středeční Kombinace připravila spousty napínavých chvílí. Závodníci se opět museli vypořádat s velice rychlými pasážemi, které přecházeli do pasáží velice technických a málo kdo ze závodníků je zvládl. Trať obsahovala 30 bran. Chvílemi jsme i mohli přihlížet pádům, které končili zastavením až mnohdy po 400 metrech. V prvním kole, v kterém se jelo Super-G se ve stojících umístil na vedoucí pozici opět Markus Salcher (AUT) a v kategorii sedících disciplínu ovládl Roman Rabl (AUT). Miroslav Lidinský skončil na místě 10. Velké překvapení nám přichystal Pavel Dvořák, který se umístil na místě 5. Pavel Bambousek závod nedokončil. V druhém kole byl pro závodníky přichystán Slalom speciál, s kterým si nejlépe z našich poradil Miroslav Lidinský a udržel tak 10. místo. I přes všechnu snahu v strhujícím boji o medailové pozice udělal Pavel Dvořák chybu a ze slalomového závodu vypadl. Tímto dnem končilo i finále Evropského poháru.

Poslední čtvrteční den byl přichystán závod ze seriálu závodů IPCAS. Závodníky čekali hned dva závody Super-G. Závod v kategorii stojících sedících opět ovládli borci z Rakouska. Z našich v prvním kole dojel pouze Miroslav Lidinský a to na 14. místě. Druhé kolo Bylo již pro naše závodníky značně veselejší. Miroslav Lidinský obsadil místo 16. Pavel Dvořák obsadil místo 7. a řada se dostala i na našeho reprezentanta Pavla Bambouska, který po sérii smolných závodů vybojoval krásné 4. místo, které je o to vzácnější, že na závodech stále zůstávala světová lyžařská špička.

Všem zúčastněným gratulujeme k jejich výsledkům. Rádi bychom Vám připomněli, že od 28.2 – 10.3 2015 bude probíhat v kanadské Panoramě Mistrovství Světa, kterého se zúčastní i Miroslav Lidinský. Na jeho počínání se budete moci podívat i v přímém přenosu.