V listopadu Monoski team absolvoval slalomovou přípravu na Mölltale a následně se sportovci přemístili na první letošní závody do holandského Landgraafu.

Poslední podzimní kemp Monoski teamu jsme zrealizovali na Mölltale (5. – 10.11.2015). Kemp byl sice pětidenní, ale poslední den jsme vzhledem k silnému větru trénink nezrealizovali. V průběhu kempu se Pavel Bambousek a Pavel Dvořák přidali k tréninkové skupině juniorských reprezentantů Jana Fiedlera a společně jsme zrealizovali tréninky slalomu. Kempu ani následujících závodů se z časových důvodů nezúčastnil Mirek Lidinský.

Týden po kempu jsme se přemístili na sever Evropy do holandského Landgraafu (15.-20.11.), kde jsme absolvovali jeden den tréninku v tyčích společně s ČATHS a čtyři dny závodů. V Holandsku se jezdí pouze slalomy, které probíhají v hale. Velmi netradiční, ale zajímavý závod s perfektní organizací. Další specifikum místních závodů je to, že se nejedou dvě, ale tři kola slalomu. První dva dny proběhly IPCASové závody, kterých se zúčastnilo celkem 92 sportovců. Ve čtvrtek a v pátek byl na pořadu Evropský pohár, kterého se zúčastnilo 56 sportovců.

Na závody bude velmi rád vzpomínat Pavel Bambousek, který se v průběhu celého pobytu v Holandsku výkonnostně zlepšoval. V předešlých sezónách měl velké problémy s koncentrací a mnoho závodů nedokončil. V Landgraafu dojel všechny závody a hlavně, každý závod se časově zlepšoval. První den nebyl výsledkově úplně vydařený, Pavel skončil na 14.místě, ale pak se zvedl. Druhý den P. Bambousek zajel velmi dobře, dostal se mezi deset nejlepších monolyžařů a polepšil si i v IPCAS bodech. Nejlepší výkony ale předvedl ve druhé části závodů, kdy i přes nepovedené třetí jízdy v obou dnech obsadil na EP 11. a 12.místo. Svými výkony s výrazně zlepšil IPCASbody a celkově si připsal 46 bodu do EP. Opačné pocity zažíval během závodů Pavel Dvořák. Závody se mu v Holandsku vůbec nevydařily a dokončil pouze jeden závod EP na 18. místě.