V prosinci jsme původně počítali pouze se závody na Pitztale, kde to naši sportovci velmi dobře znají. Závody IPC v kategorii WPAS a EC byly koncem listopadu zrušeny, aby následně bylo odvoláno jejich zrušení a jako perličku jsme měli zrušení obnovení zrušených závodů.

A protože i po čase nám IPC závody zpět do kalendáře již nevložilo, rozhodli jsme se pro účast týmu na Světové poháru para alpského lyžování ve Steinach am Brenner 7.-10.12.2021 a krátké soustředění před závody SP.

Na závody SP jsme u Petra Drahoše ovšem museli žádat o divokou kartu. Informace k nám ale ani den před odjezdem týmu z ČPV nedorazila, tak jsme si po vlastní ose informace zjistili. Respektive naši trenéři ji zjistili v průběhu sobotního odpoledne a na závody SP se vydal Pavel Bambousek, ke kterému se na závody obřího slalomu přidal Petr Drahoš.

Na 6.12. 2021 byl naplánován trénink volné jízdy na sjezdovce Nösslachjoch, kde byl v programu závod SG světového poháru WPAS. Velmi špatná viditelnost neumožnila plný trénink, jednalo se tedy pouze o prohlídku svahu.

Následující den proběhly dva závody SG, kdy Pavel Bambousek obsadil v prvním závodu celkově 18. místo a těsně mu unikly první letošní body do SP. Ve druhém závodu SG Pavel nedokončil, avšak jízda byla již v horní pasáži trati dynamická a agresivnější. Pavel v loňské sezóně značnou část netrénoval a nezávodil z důvodu zranění.

Na 8.12. 2021 byl pořadatelem naplánován den volna, který jsme využili pro trénink obřího slalomu a volné jízdy. Následující den byl závod SP v obřím slalomu pro mlhu a nezpůsobilé podmínky zrušen. 10.12. 2021 podmínky dovolily start závodu SP v obřím slalomu. Pavel Bambousek dobrou jízdou v prvním kole osadil 11. pozici s minimálním odstupem na umístění v elitní desítce. Petr Drahoš svou premiéru na SP nejel dostatečně agresivně a skončil s velkou časovou ztrátou na konci startovního pole. Ve druhém kole Pavel Bambousek v horní pasáži trati chyboval, nabral velkou časovou ztrátu a závod SP dokončil celkově na 14. Pozici a opět mu těsně utekly body ze SP. Petr Drahoš ve druhém kole zabojoval a závod dokončil na 20. místě.