MEZINÁRODNÍ
ZÁVODY
Aktuální termíny
SPORTOVNÍ
SKUPINA
Aktuální termíny
Výukové
kurzy
Aktuální termíny

Centrum handicapovaných lyžařů

Centrum handicapovaných lyžařů je ojedinělý projekt,
který je zaměřen na komplexní lyžování tělesně postižených
bez rozdílu věku či svazové příslušnosti.

 

Hlavní oblasti naši činnosti jsou:

Výukové
kurzy

Pro širokou veřejnost pořádáme výukové lyžařské
kurzy

VÍCE INFO

Sportovní
skupina

Připravujeme hlavně
reprezentanty ČR na
mezinárodní závody

VÍCE INFO

Pořádání
závodů

Od roku 2007 pořádáme MČR
a jediné mezinárodní závody
na území ČR

VÍCE INFO

  

 

Zimní sezónu 2018/19 jsme letos zahájili až v říjnu, kempy na Pitztale a v Landgraafu. Původně plánované zářijové akce jsme s ohledem na klimatické podmínky na ledovcích zrušili. Zimní sezóna bude opět velmi náročná, už v lednu se koná MS 2019, kam předpokládáme, že vyšleme kompletní tým. Pro letošní sezónu se nám podařilo ve sportovním programu udržet silné partnery a díky nim můžeme tým a hlavně i naše sportovce poloprofesionalizovat.

První letošní akcí byl kemp na Pitztale (6. – 12.10.), kterého se zúčastnili dva monolyžaři Pavel Bambousek, Petr Drahoš, realizační tým tvořila Kateřina Dušková a Marek Dušek. Na kempu chyběli Mirek Lidinský, který se zotavuje z těžkého zranění ramene z konce loňské sezóny a Pavel Dvořák, který se rozhodl po více jak 15-ti letech ukončit mezinárodní kariéru. Kemp byl pro sportovce prvním letošním kontaktem se sněhem a tomu jsme celý výjezd i přizpůsobili. V průběhu kempu náš tým doplnila Bára Hegmonová, která bude v letošní sezóně zastávat jak pozici fyzioterapeutky, tak i trenérky. S Evou Jelínkovou jsme se z rodinných důvodů domluvili na ročním přerušení spolupráce.

Druhý kemp jsme původně plánovali opět s alpskými reprezentanty ČR Jana Fiedlera na Pitztale, ale s ohledem na předpověď počasí jsme se rozhodli pro realizaci kempu v holandském Landgraafu (25. - 29.10.), kde budou naši sportovci absolvovat začátkem listopadu první závody Evropského poháru a WPAS. V den odjezdu vypadla z výpravy Bára Hegmonová, která večer před odjezdem skončila v nemocnici na kapačkách s podezřením na zánět slepého střeva. Výpravu dvou našich sportovců zajišťovali Petra a Miloš Syrovátkovi. V hale jsme měli možnost dopoledního i pozdě odpoledního tréninku, který jsme využili k přípravě na listopadové závody IPC. 

 

Foto z Pitztalu najdete ZDE

Back to Top