Pro zájemce o výukové lyžařské kurzy jsme na zimní sezónu 2023/2024 připravili několik týdenních a víkendových kurzů. Jedná se opět o kurzy pro začátečníky, rekreační lyžaře, tak i pokročilé monolyžaře, kteří se mohou zúčastnit tréninkových kempů Monoski teamu (kalendář sportovních kempů najdete ZDE). Do výukových kurzů se samozřejmě mohou jako v minulých letech nahlásit i další zájemci se sluchovým, intelektuálním či zrakovým znevýhodněním.

U výukových kurzů je vždy nutné, aby handicapovaný lyžař přijel s vlastním doprovodem (dopomoc při přesunu na stravu, osobní asistence, doprovodný program). Rádi bychom požádali všechny zájemce o včasné nahlášení na jednotlivé akce. V případě nenadálých komplikací je třeba změnu okamžitě hlásit tak, abychom situaci operativně řešili a nemuseli platit storno poplatky v ubytovacích zařízeních, rušit nahlášené dovolené instruktorů atd.

V hlavní sezóně (prosinec - duben) budeme realizovat víkendové a týdenní výukové lyžařské kurzy dle přiloženého rozpisu a klimatických podmínek. Víkendové kurzy budou začínat pátečním příjezdem po 17h (pokud není domluveno jinak), následovat bude suchá příprava, v sobotu a v neděli proběhne praktická výuka na svahu. Kurz bude zakončen nedělním lyžováním do 13h. Týdenní kurz bude zahájen nedělním příjezdem po 17h (pokud není domluveno jinak), následovat bude suchá příprava a praktická výuka (pondělí – pátek). Kurz je zakončen pátečním dopoledním lyžováním. 

Přehled nabízených výukových lyžařských kurzů v zimní sezóně 2023/2024 najdete ZDE

 

Rádi bychom vás pozvali především na tyto akce:

9.12.2023 zahájení zimní sezóny ve Skiareálu Špindlerův Mlýn (pro širokou veřejnost zde chystáme ukázku výuky, vyzkoušení kompenzačních pomůcek, či práce našich instruktorů)

10. - 22.12.2023 bude ve Špindlerově Mlýnu probíhat školení nových dobrovolníků, instruktorů 

1. - 3.3.2023 MČR handicapovaných lyžařů v alpských disciplínách (mezinárodní závody FIS PARA v kategorii NC a FIS v obřím slalomu a slalomu speciál)

 

Back to Top