Druhý lednový týden (8. – 13.1.) jsme zrealizovali kurz pro tři monolyžaře, jednu lyžařku v biski a tréninkový kemp pro čtyři sportovce Monoski teamu.

Výukový kurz jsme realizovali ve všech zimních areálech, které k výuce využíváme. Do Špindlerova Mlýna se přemisťovali Marek Kun (monoski) a Šárka Štěrbová (biski). Dalšími účastníky výukového kurzu byly Honza Bouma, který lyžoval po celou dobu kurzu na Duncanu a Honzova přítelkyně Adélka Sikorová. Adélka loňský rok udělala velký výkonnostní skok, a proto se vydávala se svou instruktorkou do Pece pod Sněžkou. Ve čtvrtek jsme uspořádali v Peci na Javoru ukázku jízdy a výuky na monoski pro zaměstnance Vodafonu. Instruktáž realizovali náš vůbec první kurzista Pavel Dvořák a Kateřina Dušková, která monoski začala v Krkonoších šířit před 12-ti lety.

 

Tréninkový kemp jsme naplánovali těsně před závody EP v Abtenau, kam se sportovci přemístí v polovině příštího týdne. Kemp byl realizován dopoledne na Stohu a odpoledne ve Svatém Petru, kde se sportovci věnovali tréninku techniky jízdy.

Na realizaci akcí se podíleli trenér Monoski teamu Jiří Dostál, instruktoři Centra Miroslav Bouma, Marek Dušek, Kateřina Dušková, Pavel Jakubec, Marta Pudilová a dobrovolníci Klára Chrastinová, Zdeněk Sikora a Jiří Vojna.

Back to Top