Výukové kurzy jsme hned na začátku roku zahájili pětidenním kurzem 3. – 8.1.2012, kterého se celkem zúčastnilo 7 monolyžařů. Před koncem roku vypadaly sněhové podmínky ideálně, napadlo přes půl metru nového sněhu. Hned po Novém roce ale přišla do Krkonoš obleva a déšť způsobil rapidní úbytek sněhu. První den kurzu byl realizován za typicky jarního počasí. Následující dny byly pravým opakem, ve znamení kalamity, která postihla celé Krkonoše.

 

Do Pece pod Sněžkou se přepravovali Jakub Koucký, Honza „rajče“ Rajznover a Tomáš Uhlík. Své řidičské dovednosti musela cestou do Pece předvést v obtížných podmínkách naše stálice mezi instruktory Marta, které patří velký obdiv. Ve Špindlu lyžovali Pavel Dvořák a Julie Skřivánková, zároveň naše instruktorka Radka proškolovala maminku Julie při výuce jízdy s biski. Skřivánkovi se chystají na dovolenou do zahraničí a rádi by ji absolvovali i se svou malou dcerou Julií. Na Duncanu dělal své první lyžařské kroky na monoski Petr Májoš. Během kurzu se naučil naprosto samostatné jízdě na svahu i vleku a nyní může na Slovensku lyžování na monoski dál šířit.

Na realizaci kurzu se podíleli instruktoři Centra Radka Bartoňová, Marek Dušek, Kateřina Dušková, Marta Pudilová, Šárka Vachunková a dobrovolníci Hanka Chorvathová a Mirka Vandrovcová.

Back to Top