Ve dnech 14.-19.11.2011 jsme se zúčastnili mezinárodních závodů v Nizozemském Landgraafu ve složení: Jiří Dostál – trenér, Marta Pudilová – vedoucí výpravy a závodníci Pavel Dvořák, Tomáš Valíček a Miroslav Lidinský.

Dne 14.11. výprava dorazila přesně půl hodiny před večerním meetingem kapitánů družstev. Následující den, 16.11. všichni dopoledne trénovali v hale, kde byly následující 2 dny závody, a odpoledne se závodníci podrobili klasifikacím. Valíček byl zařazen do kategorie LW5/7-1, Lidinský do LW4 a Dvořák do LW12-1.

 

Ve čtvrtek 17.11. se uskutečnily první závody ve slalomu. Protože parametry tratě neodpovídaly předpisům, jely se oba závody na 3 kola. V kategorii sedících se Dvořák umístil na 14. místě ze 34 startujících a v kategorii stojících Lidinský na 19. místě ze 32 startujících. Valíček vypadl ve druhém kole. V pátek 18.11. se v druhém závodě ve slalomu umístil v kategorii sedících Dvořák opět na 14. místě ze 33 startujících a v kategorii stojících Lidinský opět na 19. místě a Valíček na 22. místě ze 31 startujících.

U výsledků závodníků je nutno si uvědomit, že pro nedostatek finančních prostředků na přípravu přijeli, na rozdíl od všech ostatních startujících, naprosto bez tréninků. Dvořák a Valíček byli na jediném soustředění, kde se rozlyžovali a neprojeli ani jednu dlouhou slalomovou branku a Lidinský dokonce stál vůbec poprvé na lyžích. Nelze tedy výsledky považovat za neúspěch. Spíš bylo příjemným překvapením, že závody vůbec dojeli.

Jiří Dostál

Back to Top