PRAHA, 9. října 2011 – Český svaz tělesně postižených sportovců (ČSTPS) je členem Českého paralympijského výboru. Rozhodlo o tom v pátek večer na svém jednání Výkonné grémium Českého paralympijského výboru (ČPV), které tak ukončilo několikaleté období sporů.

 

Ty vyvolal po paralympiádě v Aténách koncem roku 2004 tehdejší předseda ČSTPS Jan Nevrkla, který, jak shledaly české soudy, překročil své pravomoci a učinil neplatný právní úkon. Oznámil tehdy vystoupení svého svazu v ČPV v reakci na to, že většina svazůzamítla jím navržené změny ve fungování národního výboru a financování jeho členů.

Pátečnímu rozhodnutí předcházela změna stanov ČPV a revokace usnesení Výkonného grémia z roku 2010 o vyloučení tohoto sportovního svazu. Od roku 2005 reprezentovala zájmy tělesně postižených sportovců v ČPV nově vniklá Česká asociace tělesně handicapovaných sportovců (ČATHS). Sportovci s tělesným handicapem tak budou od teď zastoupeni v tuzemskémnárodním paralympijském výboru dvěma svazy.

Výkonné grémium současně rozhodlo o tom, že stáhne své odvolání v probíhajícím soudním sporu. Dalším z plánů ČPV je uskutečnit hlasování o novém vedení, a to s koncem tohoto paralympijského cyklu po paralympiádě v Londýně v roce 2012.

ČPV v nejbližších dnech seznámí Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy a Mezinárodní paralympijský výbor (IPC) s výsledky pátečního jednání Výkonného grémia, ČSTPS byl již o změnách informován.

 

Kontakt pro další informace:

PhDr. Pavel Lukeš

tiskový mluvčí ČPV

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

604 281 361

Back to Top