V první polovině února jsme ve výukovém programu zrealizovali dva týdenní a dva víkendové lyžařské kurzy, sportovci se vydali na mezinárodní závody do Srbska, kde obsadili velmi pěkná umístění. Podrobnější info o výjezdu Monoski teamu na závody najdete ZDE

 

Začátkem měsíce přišla velká obleva, která nám znemožnila výuku pří týdenním kurzu 31.1. – 5.2. hlavně na Duncanu. V pondělí jsme měli čerstvě napadlý sníh, který byl ideální pro výuku začátečníků. No začátečníků… Honzík Čermák (10 let) k nám jezdí už třetím rokem a loni zvládl samostatnou jízdu v monoski. Pavel Kamenec je bývalý lyžařský instruktor, který před 5ti lety utrpěl právě na lyžích vážný úraz. I přesto ho úraz od lyžování neodradil a Pavel se po zdravotních komplikacích k lyžování opět vrátil, tentokrát už ale na monoski. Nadšení z pondělního čerstvého sněhu opadlo hned druhý den ráno, kdy jsme na Duncan vyšli pouze s Honzíkem. Ve středu jsme pro výuku zvolili Špindlerův Mlýn, který pořád disponuje velmi dobře upravenými svahy. Přesto, pro výuku začátečníků není vzhledem k velkému množství lidí úplně vhodný. Ve čtvrtek ráno se k nám zima vrátila a my jsme mohli pokračovat ve výuce na Duncanu „U lesa“. Pavel i Honzík začali dělat velké pokroky a oba zvládli během dne samostatnou jízdu, kterou vyladili během pátečního dopoledne. Víkendový kurz jsme realizovali čistě ve Špindlerově Mlýnu. Zúčastnili se ho Daniela Bláhová, Jana Císařová, Martin Doležal, Marcel Dufek, Lukáš Štěpják a Blanka Zítková. Podmínky ve Špindlu jsou i přes velké výkyvy počasí stabilní a všichni účastníci „zájezdu“ si užili lyžování ve Špindlu. Kurzy měly být první únorový týden původně pro větší počet monolyžařů, ale po dlouhé době jsme museli bohužel účast kurzistů zrušit ze zdravotních důvodů našich instruktorů. Velká marodka neumožnila účast na kurzu Jiřímu Bajerovi, Pavlu Pokornému, Zdeňku Křížovi a Lukáši Štěpjákovi. Ještě jednou se zmíněným omlouváme za nečekané komplikace.

 

Druhý únorový týden jsme řešili zrušení rezervace kurz 7. – 14.2. týden před zahájením. Přesto se kurzu v Peci zúčastnili úspěšný reprezentant ČR v cyklistice Jan Tománek, na Duncanu a ve Špindlu probíhala výuka Paulínky Hanus, Lukáše Štěpjáka a Romana Tvarohy. Víkendový kurz 12. – 14.2. probíhal v Peci pod Sněžkou, kde se kurzu účastnili Pavel Dvořák a v neděli Jiří Bajer, ve Špindlerově Mlýnu, kde se do výuky zapojili Daniel Muhlfait, Marcela Řasová, Jana Veselá a Vítek Pavlíček. Polovinu února jsme zakončili se Srdcerváči, kdy k nám na kurz přijel Zděněk Pelánek. Zdeněk utrpěl vážný úraz při turistice v Tatrách, kdy spadl z velké výšky. Neslyšel jsem snad jedinou část těla, kterou by neměl sešroubovanou L. Vzhledem k nehybnosti kotníku se už smiřoval s tím, že se v zimě na lyže nepostaví. Dcera mu ovšem k Vánocům koupila dárkový poukaz Srdcerváčů na náš kurz a Zdeněk zjistil, že lyžovat bude moc i nadále. Jednodenní kurz na Duncanu zvládl srdnatě, nevzdal se a poslední jízdy už byly i o jízdě a nejen o dřině. Jsem rád, že jsem u tohoto kurzu mohl být.

 

Na realizaci kurzů se podíleli naši instruktoři Sylva Blackburn, Kateřina Dušková, Marek Dušek, Zuzka Dvořáčková, Martin Dvořáček, Krista Halamičková, Filip Hovorka, Matěj Hruška, Pavel Jakubec, Šárka Pavlasová, Marta Pudilová, Lukáš Rabas a dobrovolníci Tereza Appelová, Ondřej Hušek, Martin Malý, Adriana Váchová, Zdeněk Petr a další z řad rodinných příslušníků a přátel našich kurzistů.

Fotky k náhledu z kurzu 31.1. - 5.2, 5. - 7.2., 7. - 12.2., 12. - 14.2.

Back to Top