Zima se nám přehoupla do druhé poloviny a počasí se k nám chovalo velmi nevyspitatelně. Pár dní jsme výukové kurzy museli realizovat za deště, mezinárodní závody koncem února jsme museli ale zrušit. I přes nepřízeň počasí jsme zrealizovali všechny plánované akce ve výukovém programu.

 

Druhou polovinu února odstartoval týdenní kurz 14. – 19.2., který jsme realizovali paralelně s tréninkový kempem Monoski teamu. Výukového kurzu se zúčastnili Stella Janči, Lukáš Šmejc a Adéla Učňová, kteří absolvovali výuku na Duncanu. Monoski team pod vedením Kristy Halamičkové absolvoval tréninkový kemp na Stohu, odkud se sportovci po ranním tréninku v tyčích přesouvali na trénink techniky do Svatého Petra na Pláň. Pavla Bambouska, Pavla Dvořáka a Hynka Littmanna doplňoval v průběhu týdne Lukáš Štěpják, který s týmem absolvoval pouze volný trénink techniky.

Víkendový kurz 19. – 21.2. jsme věnovali především pětičlenné skupině z JÚŠ Praha. Ondřej Dušek, Jan Exner, Anna Křížová, Kateřina Morozová a Monika Tvrzníková využili k lyžování svahů ve Špindlerově Mlýnu (Pláň i Medvědín). Dalšími účastníky kurzu byli Daniela Bláhová a Pavel Dvořák, kteří se zapojili do výuky ve Svatém Petru. Od sobotního večera přišel do Krkonoš silný déšť, který vydržel prakticky celou neděli. Všichni účastníci kurzu lyžování vzdali, jen Daniela se vydala s instruktory do Špindlu. Výrazná obleva a déšť měla za následek i to, že jsme museli zrušit plánované mezinárodní závody v Rokytnici (27. – 29.2.). Letošní závody jsme překládali už podruhé a ani tentokrát jsme neměli štěstí na výběr termínu. Mezinárodní závody sice letos neuspořádáme, ale pořádání MČR nevzdáváme. Náhradní termín řešíme.

Výukové kurzy jsme i přes problémy s počasím dál organizovali. Další plánovaný kurz byl 21. – 26.2., který bohužel začal tak, jak skončil ten víkendový. Ze svahu nás v pondělí po obědě vyhnal déšť. Naštěstí, tak jak tomu je celou letošní sezónu, přišlo zase i ochlazení a zbytek kurzu jsme si od středy užili i velmi příjemné počasí. Příjemnou atmosféru kurzu obohacoval svým zpěvem a kytarou náš nový instruktor Martin Soukup, který bavil nejen děti. Kurzu se účastnili Martin Batka, Jan Novák, Radomír Pacák, Magdaléna Pivoňková a Lukáš Štěpják.

Poslední únorovou akcí byl víkendový kurz 26. – 28.2. Týdenní kurz si o víkend prodloužili Martin s Radomírem, které doplnili Pavel Bambousek, Pavel Dvořák, Denisa Lovasová, Tomáš Majetič a Dan Šanovec. Martin s Radomírem byli poprvé vyzkoušet svah na Duncanu, kde oproti Špindlu jsme měli prostor pro trénování samostatné jízdy. Na Duncanu jsme realizovali i výuku Tomáše Majetiče, který zkouší jezdit samostatně na prkně. Tom je bojovník a i přes svůj handicap se s prknem celkem slušně popasoval. Ve Špindlu jsme využili k výuce sjezdovky na Medvědínu, kde se tréninku techniky věnovali naši sportovci Pavel Bambousek a Pavel Dvořák, ve Svatém Petru na Pláni lyžovali Denisa Lovasová a Dan Šanovec.

 

Zde najdete fotky z kurz 14. - 21.2., 21. - 26.2., 26. - 28.2. a kempu Monoski teamu 14. - 19.2.

 

Back to Top