Zima se nám přehoupla do poslední třetiny a my realizujeme nejhezčí část výukových kurzů. V první polovině března jsme zrealizovali oba týdenní i víkendové kurzy za velmi pěkného počasí, Monoski team se připravoval na finále EP na Stohu.

 

První březnový týden jsme zrealizovali malý týdenní kurz, kterého se zúčastnili tři monolyžaři. Výuku jsme realizovali vzhledem ke sněhovým podmínkám pouze ve Špindlu na Pláni. Sice se jednalo o období, kdy jarní prázdniny mají Praha a Brno, což bylo vždy v areálech na počtu lidí znát, ale letos je vše nějak jinak. Ve Špindlu probíhal začátečnický kurz Ondřeje Beníčka a Daniela Knolla, které doplnil Lukáš Štěpják. O víkendu 4. - 6.3. jsme realizovali výukový kurz opět ve Špindlerově Mlýnu. Ve Svatém Petru se do výuky za velmi pěkného sobotního počasí zapojili Martin Batka, Jan Matyska, Marcela Řasová, Jana Veselá, Martin Vondrášek, na Hromovce lyžoval Miroslav Šperk.

Druhý týdenní kurz byl dlouhodobě rezervovaný pro pražskou organizací Roska, která k nám jezdí na rekondiční zimní pobyt. Velmi pěkné počasí, odpolední grilování a celkově dobrá atmosféra dodala ten správný nádech jarního kurzu. Předposlední týdenní kurz jsme realizovali převážně ve Špindlu, dokonce nám přálo i počasí. Do výuky jsme zapojili "roskaře" Danielu Bláhovou (monoski), Janu Císařovou (biski), Jiřího Šimrala (biski), Petra Štefana (biski). Ve středu měli "roskaři" volný den, který využili k návštěvě trutnovského bazénu a odpolednímu grilování. Naši instruktoři se tedy mohli věnovat žákům janskolázeňské Obchodní akademie a ve Špindlu do výuky zapojili Jana Bursíka (biski), Michala Greška (biski), které doplnil Lukáš Štěpják. Individuální výuka probíhala i na Duncanu, kde se zdokonaloval Honzík Čermák. Vedle výukového kurzu jsme 6. - 11.3. realizovali i tréninkový kemp Monoski teamu před finále EP v Obersaxenu. Kempu se zúčastnil pouze Pavel Bambousek, kterého na závodech ve Švýcarsku doplní Mirek Lidinský, který se na závody připravuje individuálně. V pořadí už jedenáctý víkendový kurz jsme realizovali v letošní sezóně naposledy na Duncanu, kde v sobotu probíhala výuka Stelly Jančí a Martina Dvořáka. Ve Špindlu jsme realizovali výuku Ondřeje Hejska, Šárky Štěrbové a Lukáše Štěpjáka, které v neděli doplnili kurzisti z Duncanu. Do Pece pod Sněžkou jezdil na individuální trénink Pavel Dvořák.

Fotky z kurzu 28.2.-4.3., 4.-6.3., 6.-11.3., 11.-13.3.

Back to Top