První letošní kemp jsme realizovali s ohledem na sněhové podmínky na Tuxu koncem září, ale ve druhé polovině října jsme se velmi rádi vrátili na Mölltal, kde se naši sportovci připravují na sezónu několik posledních let.

Kempu 19.-23.10.2016 se zúčastnili monolyžaři Pavel Bambousek, Pavel Dvořák a stojící lyžař Miroslav Lidinský (amputace dolní končetiny pod kolenem). První den kempu jsme trpělivě čekali na penzionu ve Flattachu, až se na ledovci vyčasí a mlha ustoupí. Spoléhali jsme se na předpověď počasí a vyplatilo se. V poledne mlha ustoupila, v průběhu odpoledne prosvitlo i sluníčko a náš tým měl možnost prvního kontaktu se sněhem na Mölltale. Pro Mirka to byl i první kontakt se sněhem v letošní sezóně. První den jsme tedy využili na trénink techniky a k přesunu veškerého materiálu na páteční trénink.

Druhý den jsme už realizovali za krásného počasí první trénink obřího slalomu. Přes noc připadl další čerstvý sníh a to se odrazilo i na kvalitě pisty ke konci tréninku. Odpolední trénink byl zaměřen na trénink techniky volné jízdy – slalom.

Na víkendové tréninky bylo nahlášeno velké množství týmů (asi 60 různých týmů), takže došlo ke slučování. Tréninky na ledovci byli o víkendu posunuty z 9 – 11h na 8 – 10h, takže ranní odjezd na ledovec v 6:30 první mašinkou byl pro nás také novinkou. Náš tým v sobotu trénoval společně s rakouskou, japonskou a chorvatskou reprezentací handicapovaných lyžařů slalom. Krátce po 10h přišla hustá mlha, která nás odradila od dalšího tréninku, takže jsme volný trénink techniky zrušili a přemístili jsme se zpět do Flattachu na penzion. V neděli nás čekal stejný čas i disciplína, tedy trénink slalomu. Tentokrát jsme trénovali pouze se „zdravými“ lyžaři z Polska. Hned po tréninku jsme přesunuli zpět do ČR.

Kemp probíhal pod vedením trenérky Kristy Halamičkové, které asistovali Kateřina Dušková a Marek Dušek. Fotky z kempu najdete ZDE

Back to Top