Monoski team se zúčastnil poslední akce v letošním roce, kterou byl tréninkový kemp na Pitztale 6. – 9.12.2016. Na kemp navazovaly na Pitztale závody IPCAS (9.12.), Národní mistrovství Německa (10.-11.12.) a Evropský pohár (12.-13.12.). Na závodech se nejvíce dařilo Pavlu Bambouskovi, který si díky výborným výkonům zajistil účast ve všech disciplínách na lednovém MS v italském Tarvisiu.   

Vzhledem ke klimatickým podmínkám jsme se rozhodli před posledními závody v letošním roce přesunout kemp z Krkonoš na ledovec Pitztal. Na zdejší svahy jsme se vrátili po delším čase. V minulosti jsme na místním ledovci pořádali podzimní kempy Monoski teamu a tak to pro naše lyžaře nebylo rozhodně neznámé prostředí. Tréninkového kempu Monoski teamu se zúčastnili Pavel Bambousek, Pavel Dvořák a Miroslav Lidinský, které doplnil monolyžař Petr Drahoš z České asociace handicapovaných sportovců (ČATHS). První den kempu jsme plně využili k tréninku Super G (SG), druhý den jsme dopoledne trénovali opět SG, odpoledne sportovci pilovali techniku jízdy obřího slalomu (GS).

První den závodů byl 9. prosince na pořadu 2x SG v kategorii IPCAS. Do závodu se zapojilo na 90 sportovců s různým tělesným a zrakovým handicapem. Nejlepších výsledků dosáhl Pavel Bambousek, který v prvním závodě SG obsadil 11. místo (dosáhl na 177,58 IPCAS bodů), čímž si výrazně polepšil dosavadní body. Hned v následujícím druhém SG ale zaznamenal Pavel další zlepšení, obsadil sice opět 11. místo, ale výrazně zlepšil svůj čas. Díky výslednému času získal 138,65 IPCAS bodů, čímž výrazně zlepšil dosavadní výsledky a oživil své ambice účastnit se na blížícím se MS i rychlostních disciplín. Mirek Lidinský obsadil v prvním závodě SG 13. místo a vylepšil si taktéž své IPCAS body v SG. Druhý závod SG se Mirkovi tolik nepovedl a obsadil 17.místo. Monolyžař Pavel Dvořák skončil v prvním SG na 19. místě, ve druhém závodě si o jedno místo pohoršil.

Po IPCAS race následovalo Národní mistrovství Německa (NC), kde se sportovci 10.12. zúčastnili obřího slalomu, 11.12. slalomu speciál. Do závodů se zapojilo na 140 sportovců. Nejvíce se z našeho týmu výsledkově dařilo Pavlu Bambouskovi, který v GS obsadil 8.místo a potvrdil, že jeho výkonnost stoupá (139,23 IPCAS bodů). Druhý den v SL Pavel bohužel vypadl. Mirek Lidinský obsadil v GS 13. místo, v SL 11. místo. Pavlu Dvořákovi se výsledkově moc nedařilo, obsadil v GS 15 místo, v SL si polepšil a obsadil 12. místo v kategorii monoski.

12. – 13.12. se na Pitztale konal Evropský pohár, kde se sešla úzká světová špička, včetně závodníků z USA či Koreje. Do závodů EP zasáhli z našeho týmu Pavel Bambousek a Mirek Lidinský. První den závodů byl na pořadu obří slalom, kde Pavel bohužel vypadl, Mirek obsadil 19. místo. Poslední den závodů byly v rámci EP na pořadu dva závody SG. A naši sportovci byli velmi úspěšní! V prvním závodě SG potvrdil Pavel Bambousek výbornou formu a díky výslednému času získal 126,47 IPCAS bodů a připsal si 13 bodu do evropského žebříčku. Tento výkon Pavlovi zaručuje účast ve všech disciplínách na MS. Ve druhém závodě SG dokázal Pavel svůj čas ještě zlepšit a vylepšil si IPCAS body (117,16). Oproti původnímu závodu si sice o dvě příčky pohoršil, přesto si připsal dalších 11 bodů do evropského žebříčku. Mirek Lidinský šel svým výkonem taktéž nahoru. V prvním závodě SG obsadil 18. místo, ale ve druhém si připsal své první body do evropského žebříčku (14) a výkonem 147,37 IPCAS bodů se výrazně přiblížil účasti na MS i v rychlostních disciplínách. Poslední šanci na splnění limitů bude mít Mirek ve švýcarském Veysonnaz, kam se naši sportovci přesunou z tréninkového kempu v Krkonoších začátkem ledna. 

Velký dík za odvedenou práci patří trenérce Kristě Halamičkové a vedoucí výpravy Kateřině Duškové, které zvládly zrealizovat jak kemp, tak i úspěšnou účast našich sportovců na závodech.

 

výsledku jednotlivých závodů na Pitztale

IPCAS (9.12.): SG1SG2

NC (10.-11.12.): GSSL

EP (12.-13.12.): GSSG1SG2

Back to Top