Začátkem ledna se reprezentanti ČR v alpském lyžování handicapovaných Pavel Bambousek (LW12-1), Miroslav Lidinský (LW4) a Tomáš Vaverka (LW9-2) zúčastnili prvních závodů v novém roce, které byly zároveň poslední možností na splnění kritérií pro blížící se MS 2017. Nejvíce se z našich reprezentantů dařilo monolyžaři Pavlu Bambouskovi, který si z Veysonnaz přivezl medaili. 

Ve švýcarském Veysonnaz se konal 7. – 9.1.2017 třetí závod EP v letošní sezóně, kterého se zúčastnili i reprezentanti ČR. Monoski team ve složení Pavel Bambousek, Miroslav Lidinský a trenérka Krista Halamičková doplnil Tomáš Vaverka z České federace Spastic Handicap. Všichni sportovci z kraje roku potrénovali společně na Stohu ve Špindlerově Mlýnu a následně se přesunuli do Švýcarska na jednodenní trénink rychlostních disciplín.

Evropský pohár začal dvěma sobotními závody Super G. V prvním SG se z českých reprezentantů nejvíce dařilo Bambouskovi (obbsadil 5. místo v kategorii) a Lidinskému, který obsadil skvělé 8. místo, získal 112.72 IPCAS bodů a 32 bodů do evropského žebříčku. Tímto skvělým výsledkem si Mirek zajistil na lednovém MS v Itálii i účast v rychlostních disciplínách, takže se stejně jako Pavel Bambousek může na MS účastnit všech disciplín. Ve druhém Super G Lidinský vypadl, Bambousek obsadil 5. místo, Vaverka 8. místo a oba sportovci získali 45, respektive 32 bodů do evropského žebříčku.

Druhý den závodů byl na pořadu obří slalom. Obřák nejvíce sedl „slalomáři“ Bambouskovi, který získal svou první medaili v sezóně za třetí místo v kategorii monoski. Vaverka mezi stojícími lyžaři obsadil 4. místo, Lidinský vypadl ve druhém kole.

Poslední den závodů byl na pořadu slalom, do kterého nastoupili Bambousek a Lidinský. Pista byla velmi těžká, jezdilo se výhradně na zledovatělé trati, která našim sportovcům moc nesedla a oba reprezentanti vypadli už shodně v prvním kole.

Nyní čeká sportovce týdenní kemp v Krkonoších, ze kterého se přesunou do místa konání MS 2017.

výsledky závodů EP: SG1SG2GSSL

Back to Top