Na přelomu roku jsme zahájili realizaci týdenních výukových lyžařských kurzů pro širokou veřejnost handicapovaných. Na konci loňského roku a v první polovině ledna jsme celkem zrealizovali pět akcí ve výukovém a dvě akce ve sportovním programu. Lyžařské podmínky jsou úžasné. Ladovská zima začala.

Mezi svátky jsme zrealizovali první vícedenní kurz v letošní sezóně. Bohužel díky silnému větru jsme 27. a 28.12. nemohli ve Špindlu jezdit a kurz jsme realizovali až poslední dny v kalendářním roce. A stály zato! Do kurzu se zapojili Denisa Lovasová, Vítek Pavlíček, Lukáš Štěpják a všichni jsme si užili nádherné lyžařské podmínky. Začátkem roku jsme měli původně v plánu zrealizovat instruktorský kurz, ale pro malý zájem jsme ho přesunuli na konec února (19.-24.2.). První lednový týden jsme tedy začali kurzem, kterým jsme loňskou sezónu skoro končili, pro děti a jejich maminky z olomouckého Pinokia (Agáta Helegdová, Karolína Dvořáčková, Julie Skřivánková, monoski si vyzkoušela i Adéla Kusalová). Paralelně s výukovým kurzem jsme realizovali i kemp Monoski teamu (Pavel Bambousek, Pavel Dvořák, Miroslav Lidinský, Tomáš Vaverka). Pro Pavla Bambouska, Mirka Lidinského a Tomáše Vaverku z České federace Spastic Handicap to byla zároveň i příprava na Evropský pohár ve Veysonnaz, kam se sportovci přesunuli z Krkonoš 5. ledna. Přímo v místě konání závodů absolvovali sportovci jednodenní trénink SG a následně se úspěšně zúčastnili EP.

Víkendového kurzu 6. - 8.1. se v Peci pod Sněžkou zúčastnil Pavel Dvořák, ve Špindlu se do výuky zapojili Veronika Hašplová a Jana Veselá, na Duncanu jsme měli nováčky Jana Kopeckého a Martina Zárubu. Oba dva začínající monolyžaři udělali během víkendu velké pokroky, především pak Martin, který byl v neděli naprosto samostatný.

Druhý týdenní kurz (8. - 13.1.) jsme realizovali čistě na Duncanu. Zúčastnili se ho Tomáš Haas, Pavel Kamenec a Rozárka Mošovská. Tomáš je po amputaci dolní končetiny a během kurzu se učil lyžovat na jedné lyži. Lyžování na jedné lyži je pro "ampuťáky" velmi fyzicky náročné, ale ke konci týdne to Tomáš zvládnul a po úpravě stabilizátorů zvládl i samostatně sjet celý svah "U lesa". Pavel Kamenec byl loni u nás poprvé a letos na kurzu začal tam, kde loni skončil. Bohužel z kurzu musel předčasně odjet, protože při pádu z vozíku si zlomil nohu. Rozárka je studentkou JÚŠ Praha a jde o velmi mladou a šikovnou sportovkyni. S monoski válčila a během týdne se určitě posunula, ale máme před sebou ještě hodně práce. Róza je ale velká bojovnice, takže se osamostatnění na monoski neobávám. Do kurzu jsme zapojili i děti našich instruktorů, kteří pomoc handicapovaným na svahu vnímají jako naprosto normální součást svého života.

A poslední akcí první poloviny ledna byl víkendový kurz 13. - 15.1., kterého se zúčastnilo osm handicapovaných lyžařů. Do Špindlu na výuku jezdili Jirka Bajer, Denisa Lovasová, Jana Veselá a Vít Pavlíček, do Pece na volný trénink jezdil Pavel Dvořák a na Duncanu lyžovali Honza Čermák a Karel Danko. Velký kus práce během víkendu odvedl Honzík Čermák, který je teprve jedenáctiletý monolyžař a přes sobotní trápení byl v neděli naprosto samostatný. Karel je zkušený monolyžař, který se ale o víkendu rozhodl pro Duncan, protože testoval novou lyži a dobrovolně se snažil zapracovat na svém stylu. A povedlo se Karle!

Back to Top