Český reprezentační tým v alpských disciplínách ve složení Pavel Bambousek a Miroslav Lidinský, ve kterém chybí Patrik Hetmer kvůli zranění z posledního závodu Světového poháru v Innerkremsu (Tomáš Vaverka bude absolvovat pouze závod v obřím slalomu), se dnes zapojili do bojů o umístění na Word Championships 2017 v Tarvisiu.

V pondělí a úterý absolvovali sportovci na MS 2017 oficiální tréninky ve sjezdu na technicky náročné, velmi strmé, ale opravdu dobře připravené sjezdovce. Dnes se do závodu „královské rychlostní" disciplíny zapojilo pouze 42 stojících a 27 sedících nejodvážnějších handicapovaných lyžařů. Vzhledem k vysokému počtu zranění a pádů, zejména sedících závodníků, se český tým rozhodl eliminovat riziko a odložil start Pavla Bambouska až do zítřejšího Super G. „Náročná sjezdovka, na které jezdí WC FIS ženy, je velká výzva. Bohužel tam, kde prošlapují 10 metrové skoky, my s monoski skáčeme ještě o třetinu delší vzdálenost. I to bylo důvodem tolika pádů i velmi zkušených závodníků. Rozhodnutí nenastoupit je racionální, neodrazuje mě a těším se na zítřejší Super G a další disciplíny“ říká český reprezentant Pavel Bambousek. Miroslav Lidinský nastoupil v nejelitnější světové konkurenci 20 stojících závodníků a na svůj premiérový start ve sjezdu na MS si nevedl vůbec šatně. Česká republika má díky jeho odvážné, ale kontrolované jízdě 18. místo na světě. „Druhý sjezd v kariéře a ještě v takovém závodu… Co dodat. V každém tréninku jsem se zlepšoval skokově a věděl jsem, že mám do mého limitu ještě rezervu. Dnes jsem to kontroloval na hranici. Jistá jízda mě dává jistotu do techničtějších disciplín. Být osmnáctý na světě ve sjezdu, je pro mě velký úspěch“ komentuje svůj dnešní výkon Miroslav Lidinský, který na posledním MS v Kanadě 2015 obsadil 13. místo ve slalomu speciál.

A jak hodnotí dnešní závod trenérka Krista Halamičková? „Kluci jsou disciplinovaní, reálně vnímají rady i výtky. Každým závodem se zlepšují a nasávají zkušenosti. Je radost s nimi spolupracovat“ říká v jedné osobě vedoucí výpravy, trenérka, řidička, servisman, fyzioterapeutka, fotografka, kameramanka, analytička, konzultantka, překladatelka a trenérka Krista Halamičková.

Zítra je na pořadu super-G, do kterého se vedle Miroslava Lidinského zapojí i monolyžař Pavel Bambousek. On-line přenos můžete sledovat ZDE

 

výsledky dnešního sjezdu mužů najdete ZDE

záznam ze sjezdu 25.1.2017 najdete ZDE (M. Lidinský startuje v 1:43:40)

Back to Top