Paralympijskou sezónu naši sportovci ukončili třemi závody na přelomu měsíce. Petr Drahoš se postupně zúčastnil Národního mistrovství Rakouska (Steinach a. Brenner), finále Evropského poháru ve švýcarském Obersaxenu a Národního mistrovství Velké Británie, které se konalo ve francouzském Tignes. Pavel Bambousek, Miroslav Lidinský a trenérka Eva Jelínková se zúčastnili pouze finále Evropského poháru.

Petr Drahoš měl za cíl v letošní sezóně vyjet body, které by mu umožnily účast v závodech Evropského poháru v následující sezóně. Po absolvování tréninků na Stohu se Petr cítil dobře, proto se rozhodl vydat na šňůru tří závodů. První závod bylo Mistrovství Rakouska, které se konalo v Steinach a. Brenner 23. - 25.3.2018. Petr se vydal na závody o dva dny dříve, aby stihl absolvovat ještě tréninky v místě konání závodů. Na závodech se postupně jely tři disciplíny. První byla Superkombinace, kde Petr zajel velmi dobře Super-G, ale slalom bohužel nezvládl. Přesto v malé konkurenci obsadil 3.místo. Druhý den se jel obří slalom. Petr v tomto závodě zajel velmi dobře a splnil svůj cíl. Ze sedmi sportovců obsadil 3.místo a získal 234,56 IPCAS bodů, což Petrovi zaručuje v příští sezóně účast v EP. Poslední den závodu byl na programu slalom, kde Petr zajel vyrovnaně, obsadil 4. místo a získal 232,32 IPCAS bodů (pro účast na EP je potřeba 240 IPCAS bodů). Po závodech se Petr Drahoš přesunul do Švýcarska, do dějiště finále EP v Obersaxenu, kde absolvoval krátký kemp s místními sportovci.

Finále Evropského poháru 26. - 29.3.2018 ve švýcarském Obersaxenu se z našeho týmu účastnili Pavel Bambousek, Miroslav Lidinský a Petr Drahoš, který mohl absolvoval pouze technické disciplíny. Prvním závodem bylo pondělní Super-G. Závod se nejvíce povedl Pavlu Bambouskovi, který zajel svůj nejlepší výsledek dosavadní kariéry a obsadil skvělé 2.místo. Bambuse porazil pouze několikanásobný mistr světa, domácí monolyžař Christoph Kunz. Mezi stojícími lyžaři zajel slušné 13.místo válečný veterán Miroslav Lidinský. V úterý byla na programu Superkombinace, kde Pavel Bambousek nedokončil slalom, Miroslav Lidinský byl po SG na 12.místě, ale slalom se mu nevydařil a skončil v SC na celkovém 14.místě. Třetí den byl na programu obří slalom, do kterého se už zapojili všichni tři naši sportovci. GS byl bohužel poslední závod Mirka v letošní sezóně. Třetí den před startem prvního kola GS Mirek nešťastně upadl a zlomil si klíční kost a přetrhal vazy :-(. Mirek tak zakončil velmi nešťastně, smolné období, kdy se mu lepila smůla na paty. Bohužel se vše nastřádalo do jednoho půlroku v paralympijské sezóně, která měla být vrcholem Mirkova snažení. Vše začalo už v lednu při závodech v Itálii, kdy Mirkovi poprvé praskla protéza tak, že se nemohl zapojit do závodů. Následně se svým protetikem tento problém vyřešili a bez problémů absolvoval MČR, ze kterého se přesunul na poslední předparalympijský kemp. Zde se problém s protézou bohužel opět opakoval. Do toho měl Mirek i delší čas zdravotní komplikace se zády. Bohužel špatné období, které vyvrcholilo vážným úrazem ve Švýcarsku. Nezbývá než Mirkovi popřát úspěšné zotavení a brzký návrat ke sportu. Na trati v Obersaxenu tedy bojovali Pavel s Petrem a dařilo se oběma. Pavel Bambousek po zisku stříbrné medaile obsadil skvělé 5.místo a získal 94,79 IPCAS bodů. Petr Drahoš na závodech EP obstál, uzavíral první desítku a získal 223,59 IPCAS bodů. Čtvrteční slalom byl s ohledem na počasí bohužel zrušen. Pavel, Mirek a Eva se vrátili zpět do ČR, Petr Drahoš se společně se svou asistentkou Zuzkou Holubovou přesunul do Francie, na Mistrovství Velké Británie.

Mistrovství Velké Británie se konalo ve francouzském Tignes 31.3. - 1.4.2018. Závody byly poslední akcí v našem sportovním programu. Petr Drahoš obsadil ve slalomu 3.místo, v obřím slalomu si polepšil a získal stříbrnou medaili. Tímto závodem jsme ukončili sportovní program v zimní sezóně 2017/2018. Sezónu budeme hodnotit koncem měsíce, ale už teď ji lze označit za velmi vydařenou a úspěšnou :-)