Zimní sezóna 2019/2020 je v mnohém podobná té loňské. Stejně jako loni jsme museli zrušit zářijové kempy, protože nebyly v provozu svahy, které jsou pro naše sportovce vhodné. Zdravotní stav do přípravy vůbec nepustil Mirka Lidinského, zdravotní omezení měl na podzim i Petr Drahoš. Tým jsme naopak rozšířili o monolyžaře Přemysla Lišku, který se loni v Krkonoších zapojil do našeho výukového programu. Celkem jsme zrealizovali sedm soustředění a sportovci se zúčastnili čtyř závodů IPC.

První letošní akcí byl kemp na Stubai (9. – 13.10.2019), ze které se postupně ze zdravotních důvodů odhlásili Pavel Bambousek, tak i Petr Drahoš. Na Stubai vyrazil pouze Přemek Liška, který se připravoval na listopadové závody v Landgraafu. Hned následující týden jsme zrealizovali druhý kemp pro Pavla Bambouska a Petra Drahoše, kteří se vydali trénovat na Pitztal (17. – 20.10.2019). Na Pitztale jsme absolvovali tréninky techniky jízdy a slalomu. Koncem října jsme zrealizovali další kemp na Pitztale (24. – 28.10.2019). Kempu se zúčastnil opět pouze Přemysl Liška. Pavel Bambousek se účastnil golfového turnaje v Portugalsku, ze zdravotních důvodů vypadl na poslední chvíli Petr Drahoš.

Začátkem listopadu (2. – 8.11.2019) jsme tradičně absolvovali před prvními závody krátký kemp v holandském Landgraafu, kde se zároveň Přemysl Liška zúčastnil zdravotní klasifikace a svých prvních závodů WPAS. Mentorem byl Přemkovi po celou dobu pobytu Pavel Bambousek. Na závodech WPAS z 26 sportovců obsadil Pavel Bambousek 2x 10. místo, Přemysl Liška první závod nedokončil, ve druhém závodě obsadil 17. místo. Následného Evropského poháru (7. – 8.11.2019) se už z našich sportovců zúčastnil Pavel Bambousek, který obsadil 9., respektive 10. místo z 25 sportovců.

Paralelně se závody absolvoval individuální přípravu na Pitztale Petr Drahoš (7. – 10.11.2019), který upřednostnil trénink na ledovci před závody na technickém sněhu v holandském Landgraafu.

Poslední tréninkový kemp jsme měli naplánovaný společně se zrakově postiženými lyžaři, které vede František Dostálek. Kemp jsme tentokrát absolvovali na Hintertuxu (22. - 27.11.2019) a počasí nám první dva dny opravdu nepřálo. Přesto jsme první den lyžovali alespoň v údolí, další tři dny jsme už absolvovali tréninky obřího slalomu. Poslední den kempu jsme se opět vrátili s ohledem na silný vítr zpět do údolí a čas využili na trénink techniky. Z našeho týmu se do kempu zapojil Pavel Bambousek, Petr Drahoš a Přemysl Liška.

Začátkem prosince, taktéž již vlastně tradičně, absolvujeme závody na Pitztale. I tentokrát jsme na Pitztal vyrazili dřív a absolvovali zde krátký kemp. Na Pitztale se mělo jet celkem 5x SG a 2x GS v kategorii závodů WPAS a Evropský pohár. Nestálost počasí způsobila, že se nakonec odjely 3 závody v Super-G v kategorii WPAS a jeden závod obřího slalomu v rámci Evropského poháru. Celkově se všem českým závodníků dařilo, z našeho týmu Pavel Bambousek obsadil ze 17 sportovců v SG1 5. místo, v SG2 skvělé 4. místo, SG3 nedokončil. Petr Drahoš zajel průměrné závody obsadil v SG1 13. místo, v SG2 14. místo, v SG3 12. místo. V obřím slalomu z 22 sportovců obsadil Pavel Bambousek 8. místo, Petr Drahoš 14. místo.

 

Výsledky závodů IPC

Landgraaf WPAS: SL1, SL2

Landgraaf EC: SL1, SL2

Pitztal WPAS: SG1, SG2, SG3

Pitztal EC: GS2

Back to Top