První polovina ledna je hodně chudá na sníh, takže veškeré plánované kurzy na Duncanu jsme museli zrušit nebo nahradit jiným areálem (např. Sportem 1 na Černé hoře, to je ale pro nás logisticky a ekonomicky náročnější).

První akcí v novém roce byl prodloužený víkendový kurz, kterého se zúčastnili převážně děti z olomouckého Pinokia. M. Petráčková bohužel den před příjezdem onemocněla, ale ostatní děti využili k lyžování Skiareál Špindlerův Mlýn (A Helegdová, Š. Kaloč, B. Mižáková, K. Möckle-Dvořáčková). Vzhledem ke špatným sněhovým podmínkám jsme výuku D. Brabcové přesunuli z Duncanu na Černou horu do výšky takřka 1200 m n.m. Na Černé hoře jsme měli v průběhu víkendu skvělé podmínky. Do Pece pod Sněžkou jezdil lyžovat Pavel Dvořák.

První týdenní kurz v novém roce jsme věnovali 7 žákům brněnské Kociánky (I. Bučková, S. Klusáčková, K. Kučera, A. Sísová, P. Šišková, V. Tulis, K. Vágnerová), kterým se naši instruktoři věnovali především v Janských Lázních na Formáncích nebo ve Skiareálu Špindlerův Mlýn. Ve Špindlu se do kurzu také zapojili P. Dvořák, J. Lannen, D. Vondráček a K. Masáková ze Základní školy a Praktické školy v Jičíně. Organizátorem této akce byl D. Vondráček, bývalý úspěšný paralympijský reprezentant v cyklistice, který na škole v Jičíně působí jako asistent pedagoga. V týdnu ještě skupinu rozšířil P. Bambousek, který jezdil trénovat na Stoh do Špindlerova Mlýna.  

O víkendu 10. - 12.1.2020 nás čekal náročný kurz plný nováčků. Sněhové podmínky se nezlepšily, ba naopak. V sobotu jsme "stojící" lyžaře (T. Herma, M. Šeps) vyslali s našimi instruktory na Formánky v Janských Lázních, ale v neděli se už museli připojit ke skupině, která za lyžováním dojížděla do Špindlerova Mlýna. Ve Špindlu jsme měli skupinu pěti nováčků (M. Kořínek, D. Peluňková, A. Sofín, I. Vaňáčová, K. Veverková), kteří zkoušeli jak monoski, tak i biski. Víkendový kurz spoluorganizoval náš dlouholetý účastník výukových kurzů David Vondráček a pojali jsme to jako ukázku možností zimních aktivit pro bývalé klienty lázní v Železnici. Pro mnohé to bylo prvotní seznámení s lyžováním a myslím, že i nezapomenutelné :-).

Další akcí byl primárně kemp Monoski teamu v Krkonoších 12. - 17.1.2020. Bohužel nám letos nepřeje zdravotní stav našich sportovců. P. Drahoš musel akutně se zánětem v noze na operaci, M. Lidinský si obnovil mezi svátky zranění zad a zvažuje další léčbu. Kempu se tedy zúčastnil P. Bambousek, P. Liška, které doplnili M. Batka, P. Dvořák a H. Littmann. P. Bambousek trénoval na Stohu, ostatní účastníci pilovali techniku jízdy ve Svatém Petru. Po tréninku se začínajícím sportovcům věnoval jako mentor P. Bambousek, který má mnohaleté zkušenost s jízdou v monoski na té nejvyšší úrovni. Výukového kurzu se zúčastnila E. Plašilová, která využila se svým synem svahů na Formáncích.

Back to Top