Druhou polovinu ledna jsme zahájili víkendovým kurzem 17. – 19.1., kterého se zúčastnilo celkem 7 handicapovaných lyžařů. Vzhledem ke špatným sněhovým podmínkám v nižších polohách jsme museli přesunout výuku D. Brabcové na Sport1 na Černou horu, kde jsou velmi dobré sněhové podmínky. V Peci pod Sněžkou jezdil P. Dvořák, ve Špindlerově Mlýnu Na Pláni J. Bajer, J. Matyska, K. Möckle-Dvořáčková, B. Štancová a J. Veselá. Navazující týdenní kurz byl s ohledem na omezené možnosti využití vhodných svahů omezen pouze na tři lyžaře – L. Nippertová, K.  Šulnius a R. Zelinka. Kurz jsme realizovali opět za velmi dobrých sněhových podmínek ve Skiareálu Špindlerův Mlýn. U Laury se jednalo vzhledem k diagnóze pouze o seznámení s monoski a možností aktivního trávení volného času celé Nippertovic rodiny, takže jsme postupně i oba rodiče zapojili do ježdění s Laurou. Kestas je už zkušený monolyžař, který si přijel zlepšit techniku a Radek byl na našem kurzu úplně poprvé. Účast Radka měla pro nás i nové zjištění, že i dvoumetrový chlap se může poskládat do monoski Smějící se.

Na víkendový kurz 24. – 26.1. jsme měli naplánovaný kurz pro cyklisty TJ Léčebna Košumberk. Kurz organizovala Jaroslava Kukalová Veselá a nezbývá než vyseknout velkou poklonu. Kurz jsme pořádali pro 8 lyžařů, z toho bylo sedm handicapovaných úplných nováčků. Nejenže paní Veselá naprosto precizně odhadla vhodné kompenzační pomůcky pro „své“ cyklisty, ale hlavně vše neuvěřitelně klapalo. Což není u tak početné skupiny vždy samozřejmost. Kurz jsme realizovali ve Skiareálu Špindlerův Mlýn a na Formáncích v Janských Lázních. Do kurzu se zapojili V. Kubička, F. Ondráček, K. Posekaný, M. Švejdová, T. Vágnerová, J. Veselá, F. Vlček a M. Vlčková. Cyklisty z Košumberku doplnil v Peci pod Sněžkou P. Dvořák. Poslední lednový týden tradičně patří ABAKu Ostrava. R. Staňková k nám každoročně jezdí se svými žáky na lyžařský kurz. Tentokrát kurz proběhl bez přímé účasti R. Staňkové, ale obsazenost kurzu byla obdobná minulým ročníkům. Kurzu se zúčastnilo 6 handicapovaných lyžařů (A. Bayerová, V. Dostál, R. Hofer, T. Muroňová, H. Silná, K. Židlická) a kurz jsme realizovali opět ve Skiareálu Špindlerův Mlýn. Na Formáncích v Janských Lázních se o první monolyžařské krůčky snažil A. Kazimirovich.

Poslední lednovou akcí byl kurz v době pololetních prázdnin. Tentokrát jsme kurz v době pololetních prázdnin některým účastníkům prodloužili a zrealizovali čtyřdenní kurz 29.1. – 2.2. Na kurzu se celkem prostřídalo 10 handicapovaných lyžařů. Nejvíce lyžařů využilo zázemí ve Skiareálu Špindlerův Mlýn (D. Bláhová, M. Kajzar, K. Möckle-Dvořáčková, V. Pavlíček, S. Randl, M. Rotter, M. Řasová a Š. Štěrbová. Na Formáncích se do kurzu zapojila E. Pavlová, J. Čermák v průběhu kurzu vystřídal několik svahů – Sport1 na Černé hoře, Duncan ve Svobodě nad Úpou a Svatý Petr. Tímto kurzem jsme ukončili náročné lednové akce, který výrazně ovlivnily klimatické podmínky. Celý leden jsme nemohli využít sjezdovky na Duncanu U lesa, kde realizujeme především začátečnické kurzy monoski.

Back to Top