V lednu jsme měli v plánu zúčastnit se celkem tří závodů IPC. Vzhledem ke klimatickým podmínkám jsme ale zvolili účast pouze na Světovém poháru ve Slovinsku a Evropském poháru na Slovensku. Náš tým zasáhly během ledna zdravotní problémy, které nedovolily Miroslavu Lidinskému, Petru Drahoši ani Přemyslu Liškovi se zapojit do závodů IPC.

První závod v letošním roce byl SP ve slovinské Kranjske Gore 20. - 23.1.2020. Na SP byly na programu tři závody v obřím slalomu a jeden ve slalomu speciál. Velmi těžká trať měla za následek, že především v kategorii sedících spousta sportovců závod ani nekončila. Monolyžaři měli ve své kategorii na 20 startujících, ale závod dokončilo 50% monolyžařů, ve slalomu dokonce pouze 6 startujících. Pavel Bambousek bohužel ani jeden závod SP nedokončil.

Satisfakcí za nepovedený SP v Kranjske Gore si náš tým vynahradil na Evropském poháru na Slovensku (26. - 31.1.2020). V Jasné byl na programu jeden den tréninku (27.1.) a jely se celkem čtyři závody (2x GS a 2x SL). kterých se z našeho týmu zúčastnil Pavel Bambousek. A tentokrát se Pavlovi všechny závody vyvedly. A to nad očekávání! Vše začalo úterním obřím slalomem, kde Bambousek zopakoval své dosavadní maximum na závodech IPC a obsadil 2. místo především díky dobré jízdě ve druhém kole, kdy dosáhl ve své kategorii nejlepšího času. Bohužel o 0,62s byl rychlejší Sam Tait z Austrálie. Druhý závod v obřím slalomu byl na pořadu hned následující den. A opět to Pavlovi cinklo. Tentokrát Bambousek nestačil na Igora Sikorskeho z Polska. Třetí den byl na pořadu slalom speciál a zde náš sportovec obsadil "až" 4. místo, ovšem získal skvělých 90,46 FISbodů. Ne nadarmo se říká to nejlepší na konec. A tentokrát to platilo dvojnásob. Bambousek ve své kategorii díky fantastické jízdě ve druhém kole zvítězil, těsně porazil aktuálně třetího závodníka ve světové žebříčku Igora Sikorskeho z Polska, a získal historicky své nejlepší FISbody (55,88). Tento výkon Bambouska katapultoval do užší světové špičky ve slalomu, který v poslední době nepatří mezi jeho oblíbené disciplíny.

Nyní se náš tým bude v domácích podmínkách připravovat na únorové MČR 2020 v Rokytnici nad Jizerou, březnové finále Evropského poháru a hlavně závody SP v Norsku, kde se bude konat v roce 2021 Mistrovství světa.

Výsledky závodů EC / Jasná: GS1, GS2, SL1, SL2

Back to Top