Z pololetních prázdnin jsme se přesunuli hned do realizace kurzů v době jarních prázdnin. První týdenní kurz 2. - 7.2.2020 nás počasí poměrně zlobilo. Hned v pondělí nás při odjezdu doprovázel silný déšť a nikdo, včetně meteorologů, nevěřil, že bychom tento den mohli jen vkročit na svah. Vlastně ano, instruktor Tomáš nám vyhledal na radaru, že na 15 minut bude svah ve Špindlu bez deště. Z patnácti minut bylo nakonec celé dopoledne, až po poledni začalo mrholit. I v úterý nebyly ideální podmínky, ale od středy se na nás štěstí usmálo a počasí bylo už klasicky zimní. Týdenního kurzu se zúčastnilo 5 handicapovaných lyžařů. Na Formáncích probíhala výuka E. Pavlové, ve Špindlerově Mlýnu Na Pláních Š. Čepka, S. Janči, L. Štěpjáka. Kurzisty doplnil P. Liška, který se na svah vrátil po prosincové zlomenině žebra.  

Víkendový kurz 7. - 9.2.2020 jsme zase realizovali za idylických klimatických podmínek. Atmosféru kurzu trochu narušil příjezd Horské služby, což není v letošní sezóně opět výjimka, který se výjimečně týkala nás. Jeden ze běžných lyžařů bezohlednou jízdou srazil na modré sjezdovce jednoho z rodičů našich kurzistů a byla z toho hned sádra a předčasné ukončení sezóny. Do kurzu jsme zapojili P. Dvořáka, I. Haškovou, V. Hašplovou, M. Hylského, P. Lišku, D. Lovasovou, V. Pavlíčka, V. Pavlíčkovou, z důvodu nemoci se kurzu nakonec nezúčastnila Š. Feyglová a M. Vondrášek. Kurz jsme realizovali na Duncanu, v Peci a Špindlerově Mlýnu.

Druhý týdenní kurz 9. - 14.2.2020 patřil především dětem z Pinokia, respektive z Ostravy. Hned první den kurzy byly po celé ČR hlášeny potíže s větrem, dokonce někteří provozovatelé už v neděli rozhlásili, že druhý den nebodou lanovky v provozu. To se netýkalo naštěstí Špindlerova Mlýna a my jsme se nakonec rozhodli pro odjezd do Špindlu. Orkán Sabina přímo Špindl pravděpodobně nezasáhl, přesto po 13h jsme museli svah opustit, protože provozovatel z bezpečnostních důvodů lanovku zastavil. A je pravda, že naše poslední jízda byla opravdu jízda. Během týdne ve Špindlerově Mlýnu lyžovali A. Jurošková, M. Kučerová, Š. Kaloč, B. Mižáková, v Mladých Bukách J. Novák. Na Formáncích, Sportu1 a nakonec i na Duncanu dělala během týdne pokroky J. Čáslavková, P. Bambousek individuálně trénoval na Stohu a ve Skiareálu Špindlerův Mlýn. P. Dvořák byl v Rokytnici nad Jizerou po roce opět odprezentovat monoski na lyžařském kurzu Fakulta zdravotnických studií UJEP (studijní obory - fyzioterapie, ergoterapie).

Back to Top