Ve druhé polovině února, před vrcholem závodní sezóny, jsme měli v mezinárodním kalendáři International Paralympic Committee (IPC) zařazeny domácí závody v kategorii NC - MČR 2020 Alpine Skiing National Championships.

Letošní sezóna je z pohledu pořadatelů závodů velice komplikovaná. Některé závody jsou zrušeny úplně, jiná se přesouvají na poslední chvíli na jiný termín, někteří jako např. Němci a Rakušané závody slučují. Naše závody jsme nakonec nezrušili, byť si s námi počasí hodně pohrávalo a jednu chvíli jsme zrušení závodů i zvažovali. Vlek u slalomáku v Rokytnici nad Jizerou se zprovoznil pár dní před našimi závody. Ani předpověď počasí nás neodradila a tak jsme v původním termínu zrealizovali MČR 2020. Do závodů se nahlásilo pouhých 21 sportovců, ze čtyř zemí - ČR, Slovensko, Polsko, Maďarsko. Ředitelem závodů byl Jiří Jirman, technickým delegátem FIS Wojciech Gajewski z Polska, stavbu trati měl na starosti bývalý úspěšný reprezentant v alpských disciplínách Filip Trejbal. Záštitu nad letošními závody převzal tradičně radní Královehradeckého kraje za oblast zdravotnictví Aleš Cabicar. Partnery MČR 2020 byla Skupina ČEZ, Královehradecký kraj, Nadace Preciosa (vyrobili nám medaile), Levelsportkoncept a ŠKODA AUTO (věnovali nám ceny pro účastníky závodů). Ubytování jsme měli jako v minulých letech zajištěné u Martiny Jandové ve Sporthotelu Bohemia, ze kterého jsme se přesouvali na Horní Domky, kde od roku 2007 pořádáme naše závody.

V sobotu byl na pořadu obří slalom a počasí nám vyšlo nad očekávání. Ani prognóza poledního deště nevyšla, takže obří slalom jsme během dopoledne v klidu zrealizovali. Z našeho týmu se závodů zúčastnili skoro všichni sportovci. Výkonnost posledních týdnů potvrdil Pavel Bambousek, který vyhrál kategorii sedících. Na druhém místě skončil bývalý reprezentant Pavel Dvořák a třetí nováček v této kategorii Přemysl Liška, pro kterého to byla v obřáku premiéra. Závod bohužel nedokončil Petr Drahoš, který vypadl těsně před cílem druhého kola. Po velkých zdravotních problémech se na svah vrátil i Miroslav Lidinský, který v kategorii stojících obsadil 3. místo. Vítězem kategorie se stal Andrej Szczesny z Polska, druhý skončil Tomáš Vaverka z ČR. Kategorie zrakově postižených patřila českým barvám, zvítězil Tadeáš Kříž s trasérem Radimem Nevrlým, druzí byli Patrik Hetmer s trasérem Miroslavem Máčalou. Mezi ženami zvítězila v kategorii zrakově postižených Alexandra Rexová ze Slovenska před Annou Kulíškovou s trasérkou Michaelou Hubačovou. V kategorii stojících lyžařek vyhrála Natálie Mintálová ze Slovenska, v kategorii sedících Kristýna Židlická závod nedokončila.