Vážení sportovní přátelé, příznivci našich akcí,

COVIDdoba je stejně rychlá jako byla pauza mezi sezónami v minulých letech. A už je tu opět září a my vám po roce nabízíme možnost zúčastnit se výukových lyžařských kurzů, tréninkových kempů Monoski teamu nebo se můžete v případě technické zdatnosti zúčastnit i domácího MČR, které je posledních dvanáct let součástí kalendáře International Paralympic Committee (IPC). Pro instruktory budeme v letošní sezóně nabízet po pár letech odmlky opět licenční kurz "Instruktor monoski", který bude realizován po záštitou akreditovaného pracoviště MŠMT FTK UP v Olomouci a povede ho po mateřských povinnostech Radka Číháková (Bartoňová). Bližší informace k licenčnímu kurzu získáte na mobilu 777 333 818 nebo v průběhu října na našem webu. 

 

 

Výukové lyžařské kurzy monoski a biski pro širokou veřejnost

Výukové lyžařské kurzy budeme pořádat jako v minulých letech primárně v zimních střediscích Krkonoš (Špindlerův Mlýn, Janské Lázně, Pec pod Sněžkou) formou víkendových a týdenních pobytových akcí. V případě, že handicapovaný lyžař má nad 90 Kg, je třeba tuto skutečnost nahlásit v on-line přihlášce. Na výukové kurzy se můžete přihlásit přes naši on-line přihlášku. Přehled nabízených termínů výukových kurzů najdete ZDE

 

Sportovní kempy Monoski teamu

V letošní sezóně budeme aktivně vyhledávat paralyžaře do sportovní skupiny (bez ohledu na typ zdravotního handicapu). V rámci projektu Sportovní centrum handicapovaných lyžařů Svazu lyžařů ČR, jehož status jsme získali v roce 2019, budeme v rámci výukových kurzů vytipovávat potencionální sportovce, se kterými bychom následně pracovali v rámci sportovní skupiny. Sportovní kempy budeme pořádat na ledovci Mölltal a zimních střediscích Krkonoš. V případě zájmu o účast na sportovním kempu prosím přímo kontaktujte Marka Duška na tel 777 333 818. Přehled plánovaných kempů na ledovci najdete ZDE.

 

Mistrovství České republiky v alpských disciplínách handicapovaných

MČR 2021 budeme opět pořádat v Rokytnici nad Jizerou 26. – 28.2.2021. Předpokládáme třídenní závody, v jejichž průběhu paralyžaři pojedou 1x dvoukolý obří slalom, 1x dvoukolový slalom speciál a poslední den závodů máme na programu dva jednokolové závody v super-G. Závody jsou pořádané pod patronací IPC a jsou určeny pro sportovce s tělesným a zrakovým handicapem. Sportovci s platnou licencí IPC pro aktuální sezónu se na závody hlásí prostřednictvím svých svazů, respektive ČPV, zájemci o účast na MČR bez platné licence IPC prosím kontaktujte Marka Duška na tel 777 333 818.

Back to Top