V Rakousku se i přes celosvětový problém s šířením viru Covid 19 pořádají závody, a tak se náš tým koncem března vydal směrem do Rakouska na krátké soustředění a závody IPC v kategorii NC. Závody se tentokrát konaly v lyžařském středisku Gerlitzen, které se nachází v rakouských Korutanech, nedaleko Villachu.

 

Do Rakouska se náš tým vydal 23.3.2021 ve složení Miroslav Lidinský (LW4), Petr Novotný (Petr nemá zatím oficiální klasifikaci, proto je zatím zařazen do kategorie LW 6/8-2) a Jiří Novotný, který plnil funkci multifunkčního člena realizačního týmu. Mirek Lidinský se na závody IPC vrátil po delší odmlce, která byla způsobená zdravotními potížemi.

Ve středu jsme využili krásného počasí a pisty k lyžařské aklimatizaci a tréninku techniky, ve čtvrtek se Mirek s Petrem zapojili do oficiálního tréninku pořadatele závodů. V pátek 26.3 bylo na pořadu SG a SC, v sobotu GS a v neděli SL. Vzhledem k tomu, že v ČR nemáme moc možností oficiálně trénovat, tak jsme od sportovců převratné výkony neočekávali, přesto závody byly pro náš tým úspěšné. Super-G si oba naši sportovci, Mirek Lidinský a Petr Novotný, mohli sice vyzkoušet na čtvrtečním tréninku, ale to jim rozhodně tréninkové manko nezacelilo. Petr obsadil 11. místo, Mirek 13. místo. V následné superkombinaci si oba naši sportovci místa prohodili, Mirek v SC obsadil konečné 11. místo, Petr po pádu skončil na 13. místě.

Lepší umístění i FISbody si naši sportovci vyjeli druhý den v obřím slalomu. Především Mirek Lidinský zlepšil jízdu ve druhém kole, kde se jako jediný ze startovního pole mezi stojícími lyžaři dokázal výrazně zlepšit (o takřka 3 vteřiny) a uzavíral první desítku. Na 13. místě skončil Petr Novotný, který se svým výkonem dostal poprvé na hranici 200 IPCASbodů. To je oproti minulým závodům v Leogangu výrazný posun. Když tento výsledek potvrdí i na závodech v polovině dubna na Kühtai, tak se bude moci bez divoké karty účastnit závodů Evropského poháru.

Poslední den závodů byl na programu slalom speciál, který je oblíbenou disciplínou Mirka Lidinského. I ve slalomu si Mirek sjel body pro účast na Evropském poháru, v celkové pořadí obsadil skvělé 7. místo. Tímto výkonem splnil i požadavky NSA na podporu reprezentanta ČR s B limitem, takže Míro klobouk dolů a velká gratulace k návratu. Petr Novotný se ve druhém kole snažil riskovat a do cíle nedojel.

Zimní sezónu 2020/2021 asi nikdo nemůže brát jako plnohodnotnou závodní sezónu. S ohledem na aktuální situaci s koronavirem zahájil náš tým spíš sportovní přípravu na další sezónu, která bude velmi náročná a snad i bohatá na významné sportovní akce (přeložené MS 2021 a hlavně ZPH 2022). Veškeré naše snahy směřují připravit tým na hlavní závody příští sezóny, což bude přeložené MS 2021 (konat by se mělo v lednu 2022) a začátkem března XIII. zimní paralympijské hry v Číně.

 

Výsledky NC Gerlitzen/AUT SC, SG, GS, SL

Back to Top