Zimní sezóna 2020/2021 je bezpochyby asi nejsložitější v naší dvacetileté historii. Bohužel už druhou sezónu ovlivňuje realizaci nejen našeho projektu covidová situace. Neustálé se vydávali různá omezení, kterým drtivá většina lidí moc nerozuměla. Pro zimní sezónu 2020/2021 jsme měli domluvené tréninkové zázemí na rakouském ledovci Mölltal, který spadá od roku 2019 do rodiny naše významného partnera Tatry mountain resorts, a.s.


Zimní sezónu jsme zahájili v září soustředěním na rakouském ledovci Hintertux, v říjnu už byly na Mölltale lepší sněhové podmínky a dva kempy jsme zrealizovali již v rakouských Korutanech.

Bohužel začátkem listopadu i Rakousko výrazně zasáhla protiepidemiologická opatření, lyžařské areály se postupně uzavíraly. Koncem listopadu jsme využili možnosti zúčastnit se mezinárodních závodů IPC v rakouském středisku Resterhöhe. Bohužel hned první den tréninku se Pavel Bambousek zranil a náš tým se musel vrátit zpět do ČR. Před koncem roku jsme ještě zrealizovali dva dny tréninku a tím pro nás realizace v ČR definitivně skončila. Výjimkou byl únor, kdy jsme se zapojili do natáčení pořadu ČT „Zázraky přírody“, který se točil v okolí Špindlerovy boudy a březen, kdy jsme využili možnosti tréninků pořádaných SLČR ve Skiareálu Špindlerův Mlýn. V Rakousku jsme měli možnost, po prokázání se negativním PCR testem, účastnit se mezinárodních závodů, které jsme využili vždy ke krátkému tréninku. Takto jsme absolvovali závody v Leogangu (9. – 13.3.) a Gerlitzenu (23. – 28.3.). Na těchto závodech se naši dva sportovci M. Lidinský a P. Novotný snažili splnit kritéria IPC pro nominaci na ZPH. Na závodech v Gerlitzenu se oběma našim sportovců výsledkově dařilo. M. Lidinský po dlouhé závodní pauze potvrdil, že stále má dobrou sportovní výkonnost, P. Novotný se začal svými výkony blížit k nominacím na závody Evropského poháru.

Ve výukovém programu jsme postupně rušili všechny vypsané kurzy, školení nových instruktorů a nakonec jsme zrušili únorový i březnový termín MČR. Zde byl hlavním důvodem nejistá státní podpora od Národní sportovní agentury z Výzvy VSA ZPS 2021. O přesunu mezinárodních závodů do zahraničí stále jednáme.

Back to Top