Zimní sezóna 2021/2022 je nejen pro náš tým důležitá, je totiž sezónou paralympijskou. Vyvrcholení čtyřletého snažení sportovců vygraduje začátkem března příštího roku a doufáme, že se sportovci SLČR a našeho týmu zúčastní ZPH v obdobném počtu jako minulou paralympiádu v Jižní Koreji. 

Pro aktuální sezónu jsme se rozhodli pro zásadní změny v našem projektu, které jsou sice velmi finančně nákladné, ale věříme v nastavenou dlouhodobou koncepci jak Centra handicapovaných lyžařů, tak i SLČR.

Zásadní krok v naplňování dlouhodobých cílů jsme udělali koncem května, kdy jsme podepsali trenérskou smlouvu s Pavlem Fišerem. Pavel bude určitě pro náš projekt velkým přínosem. Loňskou sezónu byl v rámci SLČR trenérem a následně šéftrenérem juniorské chlapecké reprezentace ČR, v minulosti působil i ve Sportovní akademii ve Špindlerově Mlýně.

„Po sezóně jsme kontaktovali tři trenéry, jeden trenér nás kontaktoval sám. Všichni adepti měli skvělé životopisy a s většinou jsme domluveni i na případné spolupráci, která je ovšem závislá na našich ekonomických možnostech. I proto se už nyní snažíme situaci komunikovat s našimi partnery. Zásadní bude i postoj NSA a následně vypsané výzvy“ hodnotí aktuální situaci Marek Dušek, předseda Komise handicapovaných lyžařů SLČR.

Dalším krokem je maximální využití zázemí na Mölltale. Mölltal patří do skupiny Tatry mountain resorts, a.s, tedy našeho dlouholetého partnera. Už loňský rok nám vedení rakouského ledovce vyšlo maximálně vstříc při zajištění sportovní přípravy našich reprezentantů a letos na spolupráci navazujeme. Využíváme i možnosti ubytování přímo na ledovci, což má z pohledu tréninků zcela zásadní vliv.

Prvním kemp jsme museli s ohledem na špatné počasí o týden posunout. Kempu 30.5. – 4.6.2021 se zúčastnil Pavel Bambousek, který se na svah vrací po zranění, které si způsobil v listopadu před závody v Resterhöhe. Celý kemp probíhal za skvělých klimatických podmínek především v dopoledních hodinách. „Maximálně jsme využili ubytování přímo na ledovci a na svahu jsme ráno byli už před 8h. Trénink jsme zaměřili na na správnou techniku jízdy, těžiště vpředu, eliminování pouhého naklopení do oblouku bez zalomení, rychlé ukončení oblouk a zahájení dalšího oblouku” hodnotí první kemp u Czech para alpine ski teamu trenér Pavel Fišer.

Back to Top