Na červnové kempy na Mölltale jsme navázali začátkem září výjezdem do Litvy. S halou v Litvě má z našeho týmu zkušenosti pouze trenér Pavel Fišer a vzhledem k jeho kontaktům jsme zde měli i exkluzivní podmínky pro trénink.

Do Snow Arena Druskininkai se náš tým vydal 5. - 10.9.2021 ve složení Pavel Bambousek (LW 12/1), Petr Drahoš (LW 12/1) a benjamínek našeho týmu, jedenáctiletý Ondřej Brož z Rokytnice nad Jizerou. Tréninky probíhaly pod vedením Pavla Fišera jeho ženy Veroniky, která se individuálně věnovala našemu nejmladšímu členovi týmu. Monolyžaři Pavel s Petrem trénovali na ledu slalom a celkem ve dvoufázovém tréninku natrénovali v průběhu kempu okolo 2500 tyčí. Ondra se připravoval mimo led a trénink byl zaměřený především na správnou techniku a lyžařské návyky. Poslední dny kempu si měl možnost Ondřej vyzkoušet i trať na ledové pistě.

A jak hodnotí třetí tréninkový kemp v paralympijské sezóně trenér Czech Para Alpine Ski Teamu? “Výjezd hodnotím pozitivně, i přes to, že první dva tréninky na ledové pistě působily monolyžařům problémy, ale postupně docházelo k výraznému zlepšení a adaptaci na led, kdy následné fáze tréninků probíhaly na poměrně technicky náročné slalomové trati. U Ondry byl na konci kempu viditelný progres" hodnotí první podzimní výjezd trenér Pavel Fišer. 

S ohledem na klimatické podmínky na rakouských ledovcích a tvorbě ledu ve Snow Arena Druskininkai jsme museli další kemp posunout na 29.9. - 4.10.2021. Tímto rušíme plánovaný kemp na Mölltale 3. - 8.10.2021.

Back to Top