První závody v zimní sezóně 2021/2022 byly pořádány v oblasti salcburských břidlicových Alp v Resterhöhe. Do Rakouska se náš tým po splnění všech různých opatření (den před odjezdem přišla z IPC informace, že i očkovaní musí doložit negativní PCR test) vydali 23.11.

Resterhhe 23 28112021

O víkendu se už naostro rozjel kolotoč závodů IPC. První kolo slalomu 27.11. Pavel Bambousek i Petr Drahoš dojeli s pádem s velkou ztrátou. Celkově dojeli na 13. a 14. místě. Petr Novotný dojel na 18 pozici a Přemysl Liška nenastoupil do druhého kola, neboť neprojel poslední bránu před cílem. Sice tuto situaci traťoví rozhodčí nezaregistrovali, ale náš trenér tuto situaci šel nahlásit a Přemek Liška do druhého kola nenastoupil. Za tento fair play krok patří našemu trenérovi palec nahoru.

V neděli byl na pořadu druhý závod EP ve slalomu, ve kterém Pavel Bambousek v 1. kole dojel na slušné 6. pozici s minimální ztrátou na medailové pozice, ale ve druhém kole chytil špicara a nedokončil. Petr Drahoš nedokončil 1. kolo taktéž kvůli špicaru. Petr Novotný dokončil na celkové 14 pozici a Přemysl Liška na 12 místě.

Další závody, kterých se náš tým zúčastní bude WC Steinach am Brenner 5. - 10.12.2021 a následně NC a EC ve stejné lokaci (10. - 14.12.), které pořadá Velká Británie místo zrušených závodů na Pitztale.

Back to Top