Lednové akce v době covidové máme úspěšně za sebou. Zrealizovali jsme všechny plánované akce, byť trochu v křeči s častými změnami na poslední chvíli. O komplikacích s covidem není třeba psát, protože to, co se nám děje letos, tak neznáme a musíme na danou situaci prostě umět lépe reagovat.

Druhou polovinu ledna jsme začali týdenním kurzem 16. – 21.1.2022. Kurz jsme realizovali ve dvou střediscích. V Janských Lázních, kde jsme učili lyžovat dvojčata Amálku a Matyáše Dvorské a ve Špindlerově Mlýnu, kde probíhala výuka Aničky Juroškové. Zpočátku kurzu nám počasí moc nepřálo a děti na svahu i zmokli, ale nakonec jsme měli ve druhé polovině týdne i hezké počasí. Víkendový kurz 21. – 23.1. byl organizován pro individuální zájemce ve dvou areálech, Pavel Dvořák se zúčastnil jako předjezdec Interskikritéria v Říčkách v Orlických horách. Na Duncanu se rozlyžoval Jan Čermák, který v neděli doplnil Jana Matysku, Samuela Randla, Petru Sopinovou Neumanovou a Michala Zölda ve Skiareálu Špindlerův Mlýn.

Do posledního lednového týdenního kurzu 23. – 28.1. se zapojilo celkem pět kurzistů. Svahy v Janských Lázních využívala Eliška Plašilová, která se v týdnu přesunula za ostatními lyžaři do Špindlerova Mlýna. Zde probíhala jak výuka začínajících monlyžařů (Martin Dvořák), kurz biski (Jana Lannen), tak i pokročilých monolyžařů (Jiří Bajer, Lukáš Štěpják). Lednové akce jsme zakončili víkendovým kurzem, kterým jsme lednové víkendy zahajovali. Tentokrát přijeli z TJ Léčebny Košumberk další cyklisté od paní Veselé na lyžařský kurz. Zvolili jsme podle výkonnosti dvě lokace – v Janských Lázních Formánky za Lesním domem a Skiareál Špindlerův Mlýn. V Jánkách se učili lyžovat Michaela Švejdová a Václav Kubička, Ve Špindlu Karel Posekaný, Vladimír Vaverka, Jana Veselá, Martina Vlčková a František Vlček. Nedělní silný vítr neumožnil výuku ve Špindlerově Mlýnu a výuka probíhala pouze v Janských Lázních.

Back to Top