Závod v Super-G se Pavlovi Bambouskovi podařilo dokončit na dvacáté příčce. Jeho jízdu poznamenaly problémy s rozježděnou tratí a český reprezentant několikrát málem havaroval. Závod naštěstí ve zdraví finišoval a nyní se připravuje na zítřejší superkombinaci. 

vodka super g

Bambousek dokončil Super-G na dvacátém místě

Den po pádu ve sjezdu se český reprezentant Pavel Bambousek vydal na trať Super-G. Ve své, dle jeho vlastních slov „oblíbenější disciplíně“, startoval jako dvacátý v pořadí v kategorii monoski a nakonec z toho bylo i totožné konečné umístění. Celkem závod absolvovalo 28 závodníků a z vítězství se radoval Nor Jesper Pedersen, který porazil Peterse z Nového Zélandu. Oba sportovci si tak prohodili konečná umístění ze včerejšího sjezdu.

Na kvalitě sjezdovky se podepsal náročný program posledních hodin a také především velmi teplé počasí, díky kterému sníh na trati každým okamžikem více a více měkl. Kategorie Pavla Bambouska přišla i dnes na řadu jako úplně poslední, a na jízdě našeho para lyžaře to bylo znát. Během několika pokusů o co nejrychlejší projetí zatáček se Bambouskova lyže dostala mimo ideální pozici a český závodník div nespadl. Na trati se nakonec udržel, dojel do cíle a připsal si dvacátou příčku.

Až do té kritické pasáže, které se říká Tobogán, se mi jelo celkem fajn a podle plánu. Je tu ale poměrně dost teplo a jelikož naše kategorie startovala až někdy po poledni, tak trať poměrně rychle změkla a v tom daném úseku si vybrala dost závodníků. Měl jsem vymyšleno, jak tuto část projedu, ale nakonec se to úplně nepovedlo,“ zhodnotil zklamaně dnešní závod Pavel Bambousek.

Hned zítra se český reprezentant představí v další disciplíně. Superkombinace se z původního termínu 8. března posunula o den dopředu. Závody startují v 2:30 SEČ.

Text: Martin Steinbach a Zuzana Glacová
Foto: Jan Malý
www.paralympic.cz

Back to Top