Sportovní program Centra jsme uzavřeli o týden dřív než výukový program. V Rakousku se 8. – 10.4. měly konat čtyři závody IPC (SG, SC, SL, GS).

Mellau 8 1042022

Před posledními závody jsme se rozhodli vyjet do Rakouska o den dřív a chtěli využít domluvené možnosti tréninku. „Ve čtvrtek jsme chtěli trénovat GS, ale po příjezdu jsme s rakouským trenérem vyhodnotili, že trénink GS nebo SL je bezpředmětný. Na pistě, kde jsme mohli trénovat bylo měkko. Přesunuli jsme se raději na kopec odvrácený na druhou stranu, kde jsme bez přítomnosti veřejnosti trénovali volně na slalomkách a obřačkách“ hodnotí změnu plánu před posledními závody trenér reprezentačního týmu Pavel Fišer.

Předpověď počasí se bohužel nenaplnila a v noci ze čtvrtka na pátek nebyly předpokládané mínusové teploty. S ohledem na bezpečnost sportovců byl páteční závod SG a SC zrušen. O víkendu se pořadatelé rozhodli také pro změnu a místo závodů v SL a GS uspořádali 2x SL. Monolyžař Petr Drahoš navázal na minulý víkend a na Mistrovství Rakouska obsadil v sobotním i nedělním závodě shodně 2. místo. Bodově si ve slalomu polepšil v kategorii stojících Tomáš Vaverka, který obsadil v obou závodech 4. místo.

Back to Top