Zimní sezóna 2021/2022, sezóna pocovidová, je za námi. Sezónu jsme zahájili tradičně sportovním programem Centra koncem května na ledovci Mölltal a ukončili taktéž tradičně, výukovým kurzem ve Skiareálu Špindlerův Mlýn o Velikonocích, kdy skiareál ve Svatém Petru definitivně uzavřel svahy pro sezónu 2021/2022.

Z pohledu celkového projektu Centra handicapovaných lyžařů můžeme sezónu hodnotit pozitivně, ale máme dílčí projekty, které se nám v aktuální sezóně z různých důvodů nepodařilo zrealizovat nebo jsme nenaplnili stanovené cíle.

Sportovní program byl primárně v letošní sezóně zaměřen na zajištění účasti Czech Para Alpine Ski Teamu na XIII. zimních paralympijských hrách. Sezónu jsme zahájili již koncem května a pro naše sportovce jsme pod vedením trenéra Pavla Fišera zrealizovali 113 dní, během kterých jsme uspořádali 19 tréninkových kempů v zahraničí či v Krkonoších, sportovci se zapojili do 10 závodů IPC, v ČR se zúčastnili Českého poháru na Lipně. Od 1.ledna 2022 jsme náš projekt v rámci Sportovního centra alpského lyžování handicapovaných pod SLČR rozšířili o neslyšící alpské lyžaře, snowboardisty a intelektuálně znevýhodněné lyžaře, které jsme zapojili do sportovní přípravy Czech Para Alpine Ski Teamu v Krkonoších. Jasným úspěchem či neúspěchem jsou ve sportovním programu výsledky. A zde jsme rozhodně nenaplnili u tělesně postižených očekávání, které jsme před zimní sezónou měli. Naopak se dařilo neslyšícím alpským lyžařům. Tereza Kmochová patří mezi úzkou špičku mezi zdravými lyžařkami a v letošní sezóně získala titul Mistryně ČR v SG a SC. Jiří Hartig se zapojil do DEAF SKI EUROPA CUP, který v celkovém hodnocení ovládl. 

Celkem jsme v rámci Sportovního centra handicapovaných lyžařů SLČR během 126 dní připravili pod vedením trenérů 43 různých akcí. Sportovci s tělesným a spastickým handicapem se zúčastnili 11 závodů IPC různých výkonnostních úrovních, ve kterých se zapojili do 23 soutěží v rychlostních či technických disciplínách (WPAS 3x, NC 5x, EC 3x, WC 4x, WCH 3x, ZPH 5x). Alpští neslyšící lyžaři se zapojili do 11 závodů, z toho byly 2 závody DEAF SKI EUROPA CUP (2x SG, 2x SC, 2x GS, 2x SL) a 9 závodů FIS v ČR či na Slovensku, kde se zapojili do 27 závodů v technických (10x GS, 13x SL) a rychlostních disciplínách (2x SG, 2x SC).

Výukový program se nám podařilo restartovat celkem úspěšně. I přes různá proticovidová omezení z kraje sezóny jsme zrealizovali prakticky všechny plánované kurzy. Největší problém, se kterým jsme se potýkali prakticky celou sezónu, byly často zrušená účast na kurzu těsně před jeho zahájením. I s touto situací jsme se naučili fungovat a ve výukovém programu Centra jsme zrealizovali v zimních střediscích Krkonoš během 117 dní 33 různých akcí – jeden víkend zaměřený čistě na školení instruktorů, 16 týdenních a 16 víkendových výukových lyžařských kurzů pro 95 lyžařů s různým typem handicapu. Bohužel dalších 17 handicapovaných lyžařů se do kurzů nezapojili z kapacitních důvodů (jednalo se o kurzisty, kteří zrušili účast na kurzu z důvodu nemoci a následně jsme nenašli vhodný náhradní termín).

 

Závěrečnou zprávu 2021/2022 najdete ZDE

Přehled realizované činnosti v sezóně 2021/2022 najdete ZDE

Přehled realizace výukových kurzů ZDE

Přehled realizace sportovního programu nejdete ZDE

Video z realizace zimní sezóny 2021/2022  ZDE 

Fotogalerie z jednotlivých akcí najdete ZDE

Back to Top