CZECH PARA ALPINE SKI TEAM zahájil přípravu na zimní sezónu 2022/2023 již v létě tréninkovým kempem zaměřeného na rychlostní disciplíny. I bez jistoty státní podpory (do dnešního dne nemáme od paní ředitelky Šampalíkové z NSA jedinou relevantní informaci k vyhlášení výsledků jednotlivých výzev pro ZPS na rok 2022) jsme se za tréninkem vydali na sever.

Od 12.7 do 22.7.2022 se uskutečnil tréninkový kemp v Norsku na ledovci Folgefonna. Kempu se zúčastnil Petr Drahoš (monoski) a Petr Novotný (stojící lyžař) s tím, že se naše skupina spojila v rámci spolupráce s juniorskou závodnicí Kateřinou Sýkorovou, která závodí za tým Harrachova.

V loňské sezóně náš tým vedl trenér Pavel Fišer, kterému vypomáhala jeho žena Veronika. Bohužel jsme u trenéra nebyli schopni naplnit avizované závazky a z logiky věci se Pavel Fišer rozhodl využít nabídku na osobního trenéra české juniorky. Do nové sezóny vstupuje tým pod vedením Veroniky Fišerové a tréninkové kempy budeme absolvovat společně s juniorkou Kateřinou Sýkorovou a jejím trenérem Pavlem Fišerem.

Každý den závodníci v rámci kempu absolvovali dopolední trénink na sněhu a odpolední tréninky kondiční s protažením. První den po delší absenci bez sněhu se závodníci lyžařským cvičením a volnou jízdou postupně připravili na tréninkové tempo v branách. Další dva dny z důvodů ne úplně ideálních povětrnostních podmínek, jelikož pršelo, byl pro závodníky postaven a vysolen terčový slalom, ve kterém pracovali na zlepšení techniky oblouku, správném načasování a rychlosti v jednotlivých fázích oblouku. Další den nám byl připraven kopec na obří slalom, ve kterém závodníci přirozeně přešli na delší lyže a zaměřili jsme se na zlepšení jízdy v trati GS. Další dny nám začalo přát počasí, tak další dva dny byl plánován trénink superobřího slalomu. Trať byla upravena pro naši skupinu a dále jsme se spojili s juniorským týmem z Německa, který měl také tři závodníky.  Trať dlouhou přes 2 km jsme vysolili, počasí přálo, takže tréninkové podmínky byly pro tuto disciplínu ideální. Trať byla členitá střídali se klouzavé úseky s rychlými a na trati byly pro závodníky připraveny tři terénní vlny.

„Na svěřencích bylo vidět postupné zlepšování a zkvalitňování jízdy. Oba závodníci reagovali na coaching trenéra a snažili se nové podněty začlenit do svých jízd. Z hlediska trenéra i závodníků byl kemp velmi přínosný, podmínky vynikající tratě super i přesto, že nebylo každý den úplně perfektní počasí. Najezdili jsme volné jízdy na SL 20 km, 360 bran v terčovém slalomu, 232 bran v GS 2 km a 456 bran v SG  9 km“ hodnotí první tréninkový kemp trenérka Veronika Fišerová.

Back to Top