Velmi smutná zpráva zasáhla české parasportovní prostředí. O víkendu zemřela bronzová medailistka z Vancouveru Michaela Hubačová, která dělala trasérku paralyžařce Anně Peškové. Sportovkyně zemřela po dlouhé nemoci ve věku 46 let. 

Ma Hubaov

Hodně smutná zpráva potkala celý český parasport. Michaela Hubačová se věnovala lyžování od mládí, v roce 2009 se dala dohromady s Annou Peškovou, které dělala trasérku. Hned po roce spolupráce si tahle česká dvojka vyjela bronzovou medaili v super-G na paralympiádě ve Vancouveru.

Tehdy se Pešková jmenovala ještě Kulíšková. Bronz je vzácnější tím, že je posledním medailovým úspěchem České republiky v rámci zimních paralympiád. Další velký úspěch sehrané dvojce přišel na MS 2011 v italském Sestriere, kdy společně získaly zlatou medaili v super-G.

Pak si Pešková (za svobodna Kulíšková) dala kvůli mateřství od lyžování pauzu, takže nestihla XI. zimní paralympijské hry v Soči, ale Hubačová se her v Rusku zúčastnila alespoň jako trenérka. Na hrách v Pchjongčchangu, které se konaly v Jižní Koreji v roce 2018, společně obsadily 11. místo v super-G.

O smutné události informovala na sociálních sítích Anna Pešková v neděli odpoledne.

„Nemůžu uvěřit, že už nikdy... neuslyším tvůj hlas, nechytím se tě za ruku, nepojedu v tvojí stopě,“ začala účastnice tří paralympiád dojemnou vzpomínku. Obě sportovkyně spolu měly plán užít si zimní radovánky se svými ratolestmi. Nic takového už se ale bohužel nestane.

„Chtěly jsme si užívat lyžovačky s dětma, smát se a radovat. Společně. Tys byla mým vzorem, tahounem, oporou, jistotou dobré nálady. Vždy jsi pro všechny dělala maximum, s úsměvem a obdivuhodnou energií jsi tu byla pro nás. Nebýt TEBE, nevrátila bych se po dětech k závodění a nebyla bych na poslední paralympiádě, MS a dalších akcích, kde jsme společně relaxovaly tím, že jsme makaly,“ odkryla Pešková pozitivní vliv své kamarádky.

„Těch silných zážitků máme víc, než si kdo dovede představit. Já nikdy nezapomenu. Teď drž palce ty nám, ať to tady nějak zmáknem. Bude to bez tebe sakra těžký. Peťo, Jonášku, Vítečku, rodino... upřímnou soustrast, buďte silní, jako mamka," kondolovala na má závěr srdceryvného vzkazu.

Upřímnou soustrast rodině Michaely Hubačové.

 

Foto: Český paralympijský výbor

 

IMG 20220909 WA0000

Back to Top