V termínu 2. - 9.9. 2022 se uskutečnil další tréninkový kemp, který probíhal v lyžařské aréně v Litvě.

Kempu se účastnil pouze Petr Drahoš, jelikož podmínky v hale jsou tak náročné, že ne každý má schopnosti a dovednosti k tomu, aby tento trénink na ledě zvládl. V rámci tréninku jsme se spojili s juniorskou závodnicí Kateřinou Sýkorovou a Barborou Vodrážkovou z ČR.     

Závodníci absolvovali 3 dvoufázové tréninky a 3 jednofázové tréninky s tím, že odpoledne proběhlo kompenzační cvičení. Poslední tréninkový den, kdy měl proběhnout poslední trénink, již Petr Drahoš nenastoupil ze zdravotních důvodů, kdy u něho došlo k blokaci krční páteře.

Tréninky v hale jsou velice náročné z důvodu tréninku na ledovém povrchu. Trénink většinou probíhal ve dvou fázích, kdy ráno začal v 06:30 a poté byl pouze čas na servis lyží, oběd a pak ihned následoval druhý trénink. Trénink je náročný i z toho důvodu, že probíhá v hale za umělého osvětlení, kde je vedle sebe 5 tréninkových tratí, na kterých se neustále střídá množství závodníků a týmů. Sportovec musí neustále sledovat i ostatní pisty, aby nedošlo ke střetu a následnému zranění.

Petr si musel nejprve zase zvyknout na tuto obtížnou trať v neméně obtížných podmínkách, ale během kempu bylo vidět jeho postupné zlepšování. Postupně jsme se společně snažili pracovat na zkvalitňování jízdy. Po trénincích jsme spolu probírali jízdy natočené na videu a komunikovali nad chybami a jejich odstranění. Na Petrovi bylo vidět postupné zlepšování a zkvalitňování svých jízd. Petr najezdil za tento kemp 2 156 slalomových bran.

Kemp hodnotím velmi pozitivně, i když jsou podmínky velmi náročné, tak trénink v hale je velmi přínosný. Jestliže závodník dokáže zvládnout jízdu na ledě, tak poté jakýkoliv jiný povrch je již daleko snazší. Velkou výhodou při tréninku v hale bezpochyby je, že se najezdí daleko více bran, než při běžném tréninku na ledovcích. Další výhodou tréninků v hale samozřejmě je, že lze trénovat i v tomto období, kdy ještě nikde sníh ani není. Další kemp máme naplánovaný na 28.9. - 5.10.2022 opět v Litvě.

 

VF

Back to Top