Vážení příznivci našeho projektu, rádi bychom vás seznámili s akcemi, které plánujeme zrealizovat v zimní sezóně 2022/2023. 

chl banner 2

Celý projekt budeme realizovat pod hlavičkou Svazu lyžařů ČR ve třech programech, které na sebe v mnohém navazují:

  • Rekreační parasport
  • Výkonnostní parasport
  • Vrcholový parasport

 

Rekreační parasport

Výukové kurzy pořádáme v zimních střediscích Krkonoš již řadu let a rádi bychom navázali na předcovidové období. Kurzy budou probíhat především v zimních střediscích Krkonoš se základnou v Janských Lázních a jsou určeny široké veřejnosti s jakýmkoliv zdravotním znevýhodněním. Veškeré info k výukovým kurzům najdete na našem webu ZDE. Na výukové kurzy se prosím registrujte formou on-line přihlášky. Ceny jsou prosím zatím orientační, nemáme zatím potvrzené ceny od všech dodavatelů služeb. Opět budeme zvýhodňovat členy Svazu lyžařů ČR, kteří se pravidelně zapojují do sportovní činnosti. Zahájení sezóny předpokládáme v polovině prosince ve Skiareálu Špindlerův Mlýn.

 

Výkonnostní parasport

Výkonnostní paralyžování a parasnowboarding je oblast, do které budeme v budoucích letech investovat nejvíce energie a snad i financí. Týkat se bude paraspotovců, kteří se budou zapojovat do mezinárodních závodů nebo budou mít z pohledu našich trenérů předpoklady pro budoucí možnou účast na mezinárodních závodech. K naplňování těchto cílů bude SLČR využívat Sportovní centrum alpského lyžování handicapovaných (Centrum handicapovaných lyžařů, IČ 26533782).

Záměrem Svazu lyžařů jako gestora pro oblast paralyžování a parasnowboardingu je uspořádání jedněch domácích závodů pro všechny typy zdravotního znevýhodnění. Před těmito závody bychom rádi zrealizovali krátký tréninkový kemp. Případní zájemci o výkonnostní lyžování prosím kontaktujte Marka Duška na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo na 777 333 818.

 

Vrcholový parasport

Vrcholové paralyžování a parasnowboarding budeme realizovat pod hlavičkou Svazu lyžařů ČR jako Sportovní centrum alpského lyžování handicapovaných. Tato oblast se týká výhradně parasportovců, kteří mají podepsanou reprezentační smlouvu se Svazem lyžařů ČR. SLČR je pro období 1.1.2022 – 31.12.2023 určeným gestorem pro oblast paralyžování a parasnowboardingu. Sportovní přípravu budou zajišťovat fundovaní trenéři, se kterými máme uzavřené trenérské smlouvy na aktuální zimní sezónu.

Součástí vrcholového parasportu je i pořádání jedné významné sportovní akce na území ČR. Pro aktuální zimní sezónu budeme organizovat mezinárodní závody FIS v kategorii NC (národní mistrovství) a FIS pro paraalpské lyžaře (tělesně a zrakově postižení). Naší ambicí je, aby součástí závodů byly i závody pro intelektuálně znevýhodněné, transplantované a dialýzované lyžaře, kteří mají velmi omezený počet mezinárodních závodů.

 

Bazar

Na našem webu najdete i odkaz na Bazar, kde nabízíme k prodeji použité kompenzační pomůcky z výukového či sportovního programu. 

 

V případě jakýchkoliv dotazů prosím kontaktujte Marka Duška na tel. 777 333 818. Budeme se těšit na viděnou na horách.

Back to Top