Od 5.11. do 9.11. 2022 proběhl další kemp, který se uskutečnil na rakouském ledovci Kaunertal. Kempu se účastnil pouze Přemysl Liška s trenérkou Veronikou Fišerovou, ostatní sportovci se ze zdravotních důvodů nemohli zúčastnit.

V rámci spolupráce v tréninku jsme se spojili s juniorskou závodnicí Kateřinou Sýkorovou a se závodníky z Říček. Na tomto kempu jsme se zaměřili na rychlostní disciplíny, tudíž se jednalo o GS a SG. Každý den závodník absolvoval i kompenzační cvičení ve spolupráci s trenérem a také jsme spolu probírali videozáznamy z jednotlivých jízd.

Každý den jsme vyjížděli brzo ráno, aby byla zajištěna ta nejlepší pista k tréninku. První den jsme zahájili volnými jízdami na GS, kdy jsme střídali terén, nacvičovali zalomení v oblouku a správné načasování. Druhý den jsme již jezdili v obřím slalomu vždy v kombinaci několika volných jízd pro aktivaci a rytmizaci oblouku. Třetí den jsme trénink začali opět v branách GS a poté jsme přešli na volné ježdění na SG, které měl Přemek možnost vyzkoušet poprvé. Musím uvést, že to zvládl velmi dobře, tak jsme zvolili variantu zkusit SG v branách. Trénink proběhl úspěšně, takže jsme na poslední den kempu zvolili opět variantu dalšího tréninku v branách na SG v kombinaci volných jízd.

V rámci tréninkového kempu Přemek najezdil 30 km volných jízd na GS a 270 bran v GS, dále 24 km volných jízd na SG a 120 bran v SG. Po celou dobu kempu bylo mrazivé a jasné počasí, takže z pohledu trenéra i svěřence byl kemp velmi kvalitní a přínosný. Oba jsme měli pozitivní pocit nad zvládnutím rychlostních disciplín.

Kemp hodnotím velmi pozitivně bylo naježděno dost tréninkových jízd a hlavně došlo k posunu a zdokonalení samotného závodníka. 

 

Veronika Fišerová,

trenér CZECH PARA ALPINE SKI TEAM

Back to Top