Ve dnech 25 – 27.11.2022 se CZECH PARA ALPINE SKI TEAM zúčastnil prvních závodů v sezóně 2022/2023.

Závody FIS PARA se konaly v rakouském středisku Resterhöhe. Na pořadu byly dva slalomy v kategorii FIS a jeden slalom v rámci EP. Závodů FIS se zúčastnili Přemek Liška v kategorii sedících (monoski) a zrakově postižený Patrik Hetmer s trasérem Miroslavem Máčalou. V neděli byl na programu pouze jeden závod SL v rámci Evropského poháru, do kterého mohl zasáhnout pouze Patrik Hetmer s Miroslavem Máčalou, kteří mají vyjete potřebné bodu pro účast v závodech EP. Od letošní sezóny nelze žádat o divoké karty na závody SP, EP, paralyžaři musí požadované body splňovat.

"Závody v Resterhöhe byly po celou dobu na velmi těžké, ledové trati. V kategorii sedících Přemysl Liška ani jeden závod nedokončil. Patrik Hetmer s trasérem Miroslavem Máčalou nedokončili páteční slalom, v sobotním FIS PARA závodů skončili na 6. místě, na nedělním EP dojeli do cíle na 5. místě" zhodnotil závody trenér týmu František Dostálek.

Další závody FIS PARA se konají začátkem prosince na Pitztale, na které Svaz lyžařů ČR vysílá Petra Drahoše a Tomáše Vaverku.

FD

Back to Top