Zimní sezónu 2022/2023 jsme úspěšně zahájili na Skiopeningu ve Špindlerově Mlýnu. 

Jako první svah, který k realizaci výukových kurzů využíváme, byl otevřen Skiareál ve Špindlerově Mlýnu. Ve Svatém Petru na Pláni máme od roku 1997 naprosto jedinečné zázemí pro pořádání jak výukových kurzů, tak i sportovních kempů. Víkendového kurzu 9. - 11.12.2022 se zúčastnili Jan Čermák, Stella Jančí, Petr Kyslinger, Samuel Randl a Veronika Severová. Ve Skeareálu byla otevřena pouze modrá sjezdovka a zájem o první lyžování byl ze strany veřejnosti opravdu velký. Nedělní výuka již proběhla za trochu slabší účasti veřejnosti, přesto byla modrá sjezdovka hodně plná.

Na víkendový kurz jsme navázali prvním týdenním kurzem 11. - 16.12.2022. Účast nebyla taková, jakou jsme plánovali, protože se do hry opět dostaly různé respirační choroby, zlomená žebra z posledních závodů FIS PARA atd. Nakonec se kurzu zúčastnili pouze dva monolyžaři - Pavel Kamenec a Přemysl Liška. Po zranění se k tréninku začal vracet Jiří Hartig, který Přemkovi se na konci týdne věnoval Tomáš Lisý, který minimálně pro zbytek sezóny rozšíří realizační tým reprezentace ČR. Podmínky pro týdenní kurz byly naprosto ideální, v pátek vedení areálu otevřelo i červenou sjezdovku.

Víkendový kurz 16. - 18.12.2022 jsme věnovali primárně cyklistům z TJ Léčebna Košumberk. Jaroslava Veselá k nám jezdí se svou dcerou Janou řadu let a možnost zapojit se do lyžařských aktivit nabídla i "svým" cyklistům, kterým se s kolegy v rámci léčebny v Košumberku věnují. Věru Čejkovou, Václava Kubičku, Vladimíra Vaverku, Janu Veselou, Františka Vlčka, Martinu Vlčkovou doplnili zkušení monolyžaři Přemysl Liška a Pavel Dvořák. Celý víkend bylo velmi mrazivé počasí, které bylo stravitelné díky suchému vzduchu. Pavel Dvořák byl jako jediný z naší skupiny na lanovce v době, kdy došlo k technickým potížím lanovky innogy line Svatý Petr a už to vypadalo, že se naplní prognózy k evakuaci monoski z lanovky. Naštěstí byli technici areálu šikovní a lanovka se po necelé hodině rozjela na záložní zdroj. Nikdo ze 130 pasažérů nevyhledal pomoc přítomných pracovníků integrovaného záchranného systému. Během víkendu se na volný trénink po zranění vydali neslyšící lyžaři Jiří Hartig (Horní Mísečky, Medvědín) a Matěj Ponocný (Rokytnice nad Jizerou).

Poslední týdenní kurz před svátky budeme opět realizovat ve Skareálu Špindlerův Mlýn a z kraje týdne se do kurzu zapojí Magdaléna Sailerová a Jakub Bláha.

Back to Top