Ledovec Pitztal se stal poslední listopadový týden útočištěm pro přípravu reprezentanta Tomáše Vaverku. S trenérem Tomášem Lisým se 5 dní věnovali tréninku superobřího a obřího slalomu.

Pitztal nebyl pro přípravu vybrán náhodou, protože hned po soustředění na stejném místě následovala série čtyř závodů SG a dvou GS. Na ty se k týmu přidal i další reprezentant Petr Drahoš v kategorii monoski. „Tomáš Vaverka dokončil tři závody SG a obsadil v kategorii stojících 2x páté místo a jednou šesté. Co je ale důležitější, že vyjetými body si zajistil možnost startovat v rychlostních disciplínách na závodech Světového poháru a Mistrovství světa. Petr Drahoš v SG postupně sbírá zkušenosti a než výsledky jsou pro něj důležité absolvované závody v této disciplíně. Pád ve čtvrtém závodě, v obtížných podmínkách a špatné viditelnosti pro něj bohužel skončil poraněným žebrem“ hodnotí závody českých reprezentantů v rychlostních disciplínách trenér T. Lisý.

V sobotu se za nadále zhoršujícího se počasí konal první ze dvou plánovaných obřích slalomů. Tomáš Vaverka po prvním kole figuroval na pěkném pátém místě se slibným odstupem. Kolo druhé v rozbité trati bohužel nedokončil. Petr Drahoš do závodu statečně odstartoval i přes bolest způsobenou poraněným žebrem, a v těžkých podmínkách dojel 6 ve své kategorii monoski. Nedělní závod byl kvůli sněžení a silnému větru před startem prvního kola zrušen

Výsledky závodů: SG1SG2,  SG3, GS1, GS2 byl zrušen

Foto a text: Tomáš Lisý

Back to Top