Sezóna výukových kurzů se nám přehoupla do druhé poloviny a i sportovci se v Krkonoších připravovali na závody

Únorové akce jsme zahájili pololetními prázdninami. Jako již tradičně jsme museli řešit různé změny z důvodů nemoci a po různých přeskupeních se do kurzu zapojili Pavel Dvořák, Jana Lannen, Jan Matyska, Kateřina Morozová, Eliška Plašilová, Michal Šeps, Jana Veselá, David Vondráček a Eliška Zemanová. Z kraje měsíce zasypala hory sněhová nadílka, ale v sobotu jsme museli bohužel výuku s ohledem na silný vítr ve Skiareálu Špindlerův Mlýn zrušit. Po pololetních prázdninách jsme najeli na týdenní kurzy v době jarních prázdnin. Prvním týdenní akcí byl výukový kurz, do kterého se ve Špindlu zapojili Kryštof Fůsek, Eliška Plašilová, Petra Podhráská, Michal Šeps. V Janských Lázních na Formáncích kurz absolvovala Ema Pavlová. Paralelně s výukovým kurzem jsme pořádali tréninkový kemp Czech Para Alpine Ski teamu. Tréninkového kempu, který vedli Tomáš Lisý s Františkem Dostálkem se zúčastnili Ondřej Brož, Petr Drahoš, Přemysl Liška, Tomáš Vaverka. Patrik Hetmer s trasérem Miroslave Máčalou se z důvodů zranění Patrika z kempu omluvili.

Do víkendového kurzu 10. – 12.2.2023 se celkem zapojilo sedm paralyžařů (Bláhová, Dvořák, Janči, Kocán, Randl, Táborská, Vištalová). Následoval výrazně klidnější týdenní kurz 12. – 17.2.2023, do kterého se ve Špindlerově Mlýnu a na Duncanu v Janských Lázních zapojili čtyři paralyžaři. Honza Čermák patří již několik let k našim skalním monolyžařům a je velká škoda, že se paralyžování nechce věnovat na výkonnostní úrovni. Na kurzu udělal Marek Sikora velké posuny a začal se postupně osamostatňovat v monoski, Laura Nippertová se taktéž osamostatnila jako stojící lyžařka a byla připravena na školní lyžařský kurz své třídy. Posledním účastníkem kurzu byl místní monolyžař Pavel Dvořák.

Víkendový kurz 17. – 19.2.2023 byl jednoznačně zatím klimaticky tím nejhorším, co nás v aktuální sezóně potkalo. Bohužel celý víkend nám pršelo, přesto jsme kurz zrealizovali pro pár odvážných, kteří se rozhodli vydat na svah do Svatého Petru. Kurzu se zúčastnili paralyžařky Kateřina Šůlová a Denisa Ťuláková, které k lyžování používaly kompenzační pomůcky biski. Dalšími účastníky kurzu byli neslyšící lyžaři Eva a Dalibor Bystoňovi, Dalibor Ťulák a Monika Ťuláková. Neslyšící lyžaři se do našeho kurzu zapojili jako školení dobrovolníci, kteří se učili ovládat kompenzační pomůcku biski. Třetí únorový týden jsme věnovali dvěma akcím – ve Špindlerově Mlýnu jsme pořádali jak výukový kurz, tak sportovní kemp. Do výukového kurzu se zapojili Radek Brzák, Amálie Dvorskká a Nela Ďopanová s Janem a Lukášem Hrdinovými, kteří se během kurzu zapojovali i do tréninkového kempu sportovců na Stohu. Zde probíhala závěrečná příprava paralyžařů na březnové závody FIS Para. Do kempu CHZECH PARA ALPINE SKI TEAMu vedeného Tomášem Lisým a Radimem Nevrlým se zapojili Petr Drahoš, Tadeáš Kříž s trasérkou Terezou Mohylovou, Přemysl Liška, Petr Novák, Martin Záruba a Tomáš Vaverka. Po kempu se Petr Drahoš a Přemysl Liška přesunuli do Lichtenštejnska, kde se v Malbunu konaly závody FIS Para v kategorii NC a FIS.

Poslední únorový víkend jsme zrealizovali pro šest handicapovaných lyžařů – Daniela Bláhová, Amálie Dvorská, Kryštof Fůsek, Samuel Randl, Magdaléna Sailerová a Jakub Štěpánek. Poslední únorovou akcí byl týdenní kurz 26.2. – 3.3.2023, který byl realizován opět ve Špindlerově Mlýnu. Do kurzu se zapojili Simona Buchnerová, Lucie Čechová, Pavel Dvořák, Stella Janči, Michal Podzimek a Michal Šeps.

Back to Top