Protože žáci kategorie U15 dříve spadali do kategorie ml. dorostu, mají jeden díl Českého poháru spojený právě s dorostenci, aby nakoukli, co je za rok čeká. Že tratě budou delší a hlavně náročnější. Tuto zkušenost nemohla vynechat ani Machovská Simona Bubeníčková.

Tento „spojený“ ČP od kategorie U15 až do dospělých kategorií se uskutečnil během uplynulého víkendu na Horních Mísečkách (3.–5.3). A program byl naplánovaný na 3 dny, tedy závodilo se již v pátek, a to intervalovými starty volnou technikou. V sobotu se jel stíhací závod klasicky a v neděli byly na programu štafety volně.

Simča odhodlaně nastoupila na 4km trať, kterou při rozjetí před závodem jela poprvé. Tentokrát neměla číslo 1, jak bylo dosud zvykem. Komisaři STK rozhodli, že není třeba ji „losovat“ před ostatní závodníky, když obsazuje příčky uprostřed startovního pole, bude startovat podle své výkonnosti (listiny bodů). Podaný výkon Simči nebyl vůbec špatný, byť umístění bylo trochu horší než před týdnem – Simča obsadila 37. místo se ztrátou 2:08,4 min.

„Trať je náročná jak fyzicky, tak technicky. Sjezdy jsou poměrně dlouhé a prudké a přechody do stoupání jsou krátké, a ještě většinou do zatáčky. I pro mě jako vodiče bylo vést Simču značnou výzvou a je jasné, že pokud chceme na takovýchto tratích podávat top výkony, musíme si je dopředu opravdu najezdit, a ne si je jen projet v rámci rozjetí před závodem“, říká o vystoupení Simči mezi dorostem Martina Chrástková, trenérka a trasérka v jedné osobě. A co na závod říkala Simča? „Asi poprvé mi někdo hlásil mezičasy a byli to úplně cizí trenéři, a to byl hezký pocit. A pak, že se i někteří trenéři zastavili a gratulovali.“

„Vzhledem k nabitému kalendáři republikových závodů pro U15 – Český pohár žactva bude pokračovat i příští víkend – a také obtížnosti tratě a stíhacímu závodu klasickou technikou jsme se Simčou domluvily, že si odpočine a pošetří síly na poslední ČP žactva v Novém Městě na Moravě“, uzavírá Martina Chrástková.

Back to Top